Pondelok 5. 6.
Laura
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
31.05.2022 18:40 | Správy | Domáce správy

Desiatky miliónov eur v lufte: Situácia v súvislosti s tunelom Višňové je vážna, tvrdí minister dopravy

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) zvolal na stredu (1. 6.) na pôde Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) stretnutie so zástupcami spoločností Skanska, Tubau a Poor. Dôvodom je situácia s nevyplatenými financiami za práce v tuneli Višňové, na ktorú minulý týždeň upozornili niektorí dodávatelia.

Situácia je podľa ministra dopravy vážna. "Zmluvný partner NDS je spoločnosť Skanska. My si plníme záväzky voči Skanska, Skanska si plní záväzky voči Poor. Poor si podľa informácií, ktoré máme od Skanska, plní záväzky voči spoločnosti Tubau," povedal Doležal.

"Budeme sa snažiť ako mediátor situáciu riešiť. Tiež to nie je úplne jednoduché povedať, že Tubau neplatí svoje záväzky, alebo sú nejaké pohľadávky voči Tubau. Ale evidentne Tubau má pohľadávky vyššie. Takže, treba tú situáciu rozkľúčovať. Pravdou je, že ak je tam trestnoprávna rovina, tak sa treba obrátiť na príslušné orgány," podotkol minister dopravy.

Zdôraznil, že štát má záväzky riadne uhradené. "Treba rozkľúčovať a pomenovať, kto je v reťazci tým, ktorý neplatí svoje záväzky. V tejto súvislosti som minulý týždeň kontaktoval aj príslušné bezpečnostné zložky, aby mi pomohli odkryť informácie, ktoré sú v bežných obchodno-právnych vzťahoch pre mňa skryté. Budeme sa snažiť pôsobiť ako akýsi mediátor. A keď budeme mať informácie, s ktorými môžeme pracovať, tak možno to do trestnoprávnej roviny posunieme aj my," dodal Doležal.

Štatutár spoločnosti Tubau Vladimír Ondriš pre TASR uviedol, že na predmetnej stavbe boli zo strany zmluvných partnerov vykonané kroky, ktoré preukázateľne nesú znaky ekonomickej trestnej činnosti s hroziacou potenciálnou škodou vo výške približne 25 miliónov eur. "Obe naše spoločnosti – Tubau a Cestné Stavby Liptovský Mikuláš - vykonávajú všetky kroky právnej ochrany, ktoré umožňuje slovenská legislatíva, pre úspešnú elimináciu nezákonného konania a tiež na odvrátenie negatívnych vplyvov na naše spoločnosti a na našich dodávateľov v miere, ako to naša situácia dovoľuje," vysvetlil Ondriš.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Francúzsko opäť zasiahli búrlivé protesty.
Turecko bráni vstupu Švédska do NATO: Davy protestujú, za všetkým vidia neprajnosť Erdogana
 Na snímke pápež František.
Pápež František sa objavil v rozhovore na televíznych obrazovkách: Krásne slová od hlavy cirkvi
(ilustračné foto)
Migranti uviazli na gréckom ostrovčeku: Hladina rieky im nepriala, mohlo to skončiť tragicky
Poškodená dopravná značka na ceste do ruského mesta Belgorod, neďaleko miesta, kde pred rokom došlo k prvým stretom medzi ruskými a ukrajinskými silami.
Proukrajinskí partizáni zajali ruských vojakov: Navrhujú výmenu, ale zadarmo to nebude
Lionel Messi v Paríži nenaplnil vysoké očakávania.
Foto
Negatívny dopad konca Lionela Messiho: PSG prišlo o vyše milión fanúšikov!
Moderátor Vlado Voštinár.
V Inkognite sa ukázal herec, ktorého už dlho nevideli, Voštinár nie je nadšeny: Ideš mi na nervy!
Speváčka Taylor Swift (33).
Foto
Problémy v novom romániku? Priateľ známej speváčky sa na koncerte bozkával s mužom
Kyrkios Savvidis patril k najlepším hráčom Spartaka Trnava.
Foto
Futbalový Slovan predstavil prvú letnú posilu: Najväčšiemu rivalovi vyfúkol kľúčovú oporu
Andressa Urach (35)
Foto
OnlyFans modelku uniesli náboženskí fanatici: Po prehratom súde prišla s nečakaným vyhlásením
(Ilustračná foto).
Zelenskyj odhalil srdcervúce čísla: Ruská agresia si vyžiadala stovky detských životov na Ukrajine!
Užhorodčania sa počas poplachu schovávajú v podzemných krytoch.
Kyjev neponúka občanom potrebnú bezpečnosť: Viac ako polovica krytov neprešla kontrolou!
Česká tenistka Marie Bouzková postúpila so Sarou Sorribesovou Tormovou v štvorhre už do štvrťfinále French Open.
Foto
Kuriózny postup českej tenistky do štvrťfinále štvorhry: Aha, kvôli čomu diskvalifikovali jej súperky