Streda 6. 7.
Patrícia, Patrik
20.05.2022 22:04 | Šport | Hokej | MS v hokeji 2022

Rakúšania boli blízko ďalšieho cenného skalpu: Nájazdová lotéria im tentoraz nepriala

Hokejisti Lotyšska dosiahli na prebiehajúcich MS svoje druhé víťazstvo. V piatkovom dueli B-skupiny v Tampere zdolali Rakúsko 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

Dvoma gólmi sa prezentoval Rudolfs Balcers, v nájazdoch rozhodol Roberts Bukarts. Lotyšsko poskočilo v tabuľke priebežne na 5. priečku s piatimi bodmi, Rakúsko má štyri a je siedme.

Lotyšov najbližšie čaká súboj s Veľkou Britániou v nedeľu o 15.20 SELČ, Rakúsko nastúpi v sobotu v rovnakom čase proti domácemu Fínsku.

B-skupina (Tampere):
Lotyšsko - Rakúsko 4:3 pp a sn (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly:
26. Balcers (Jaks, Abols), 30. Ri. Bukarts (Čukste, Dzierkals), 36. Balcers (Ri. Bukarts, Sotnieks), rozh. nájazd Ro. Bukarts - 22. Nissner (Raffl, Schneider), 32. Heinrich (Schneider, Haudum), 47. Raffl (Zündel, Nissner). Rozhodcovia: Nord (Švéd.), Štolc (Švajč.) – Chaput (Kam.), SYNEK (SR), vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 8516 divákov.

Lotyšsko: Šilovs – Jaks, Zile, Kulda, Rubins, Čukste, Sotnieks, Mamčics – Abols, Balcers, Keninš – Ri. Bukarts, Dzierkals, Džerinš – Jelisejevs, Ro. Bukarts, Batna – Krastenbergs, Marenis, Smirnovs – Veinberg

Rakúsko: Starkbaum – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich, Wolf, Kirchschläger, Hackl, Brunner – Ganahl, Haudum, Kasper – Schneider, Raffl, Nissner – Lebler, Wukowits, Huber – Achermann, Schwinger, Feldner

Obaja brankári si v prvej tretine udržali čisté konto. O niečo viac práce mal síce Lotyš Šilovs, no v najväčšej príležitosti úvodnej časti sa ocitol jeho spoluhráč Balcers - v 12. minúte po úniku pri vlastnom oslabení však Starkbauma neprestrelil. Diváci sa dočkali gólov až po prestávke, po 70 sekundách poslal Rakúsko do náskoku Nissner.

Lotyši odpovedali dvoma gólmi, pred polovicou strenutia otočili skóre Balcers a Rihards Bukarts. Heinrich síce potom v presilovke o dvoch hráčov vyrovnal na 2:2, no Lotyši po dvoch tretinách viedli zásluhou druhého zásahu Balcersa v zápase po prečíslení svojho tímu.

Rakúšania však v tretej tretine dominovali, vyhrali ju na strely 15:3 a predĺženie im zabezpečil gól Raffla v 47. minúte. V predĺžení gól nepadol, o triumfe Lotyšska rozhodli v nájazdoch Jelisejevs a Roberts Bukarts.