Štvrtok 26. 5.
Dušan
13.05.2022 22:20 | Šport | Futbal

Liptáci pomohli Trenčínu: Futbalisti spod hradu Matúša Čáka zabojujú o Európu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nestačili doma v piatkovom zápase 9. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige na Liptovský Mikuláš 1:2. Definitívne stratili možnosť postúpiť do baráže o účasť v Európskej konferenčnej lige. Tú už má istú Trenčín, ktorý obsadí 7. priečku.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:2)
Góly:
6. Pavúk (vlastný) - 10. Andrič (z 11 m), 27. Švec. Rozhodovali: Ruc - Štrbo, Jekkel, ŽK: Vaško, Volanakis - Krčík, Pavúk.
Michalovce: Száraz - Vaško, Ranko, Volanakis - Žofčák (46. Popovits, 79. Petřík), Peňa (63. Šimamura), Begala, Ošima (87. Ntotis), Mendez - Kanu (62. Záhradník), Marcin
L. Mikuláš: Luksch - Krčík, Šindelář, Filinský, Pavúk - Gerát, Václavik (78. Bielák) - Kačerík (90.+4 Matoš), Staš (78. Flak), Švec (78. Pinte) - Andrič (86. Voško)

Michalovce mali motiváciu zabojovať o víťazstvo, aby si udržali šancu na predĺženie si sezóny v play off o Európsku konferenčnú ligu.

Do súboja vstúpili aktívne, v 6. minúte vystrelil Žofčák na bránku a Luksch vyrazil loptu nešťastne do Pavúka, od ktorého skončila v sieti. Z vedenia sa však Zemplínčania neradovali dlho. Už z nasledujúcej akcie si hostia vybojovali jedenástku a tú využil Andrič.

Liptáci dohrávajú nováčikovskú sezónu bezstarostne, bez záchranárskych komplikácií, a tak im nerobilo problémy vrhnúť sa do útoku. V 27. minúte zamieril na bránku Švec a Száraz loptu nedokázal skrotiť.

Po zmene strán nápor "žlto-modrých" neprišiel, viac práce mal naopak brankár domácich. Najprv musel Száraz zasiahnuť v 53. minúte proti Kačeríkovi a o trinásť minút neskôr zneškodnil aj pokus Šveca priamo z rohového kopu.