Utorok 24. 5.
Ela
16.01.2022 21:52 | Šport | Futbal

Real Madrid získal španielsky Superpohár: Na rekordnú Barcelonu stráca už len jednu trofej

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Athleticom Bilbao 2:0.

Góly Realu v saudskoarabskej Džidde strelili Luka Modrič a po zmene strán z jedenástky Karim Benzema. Hráči "bieleho baletu" získali trofej dvanástykrát v klubovej histórii, iba najväčší rival FC Barcelona ich má vo vitríne viac (13).

Ako prvý bol blízko ku gólu Benzema, jeho technická strela spoza šestnástky však minula bránku Bilbaa. V 28. minúte vypálil Casemiro, Unai Simon si postrážil priestor pri ľavej žrdi. "Biely balet" pretavil dominanciu do gólu v 38. minúte. Rodrygo v pokutovom území prihral loptu Modričovi a ten ju poslal k ľavej žrdi Simonovej bránky - 1:0.

Krátko po prestávke zvýšil náskok Benzema, ktorý premenil VAR-om nariadenú jedenástku za ruku v pokutovom území. V závere ešte mohlo Bilbao zdramatizovať duel, keby Raul Garcia premenil pokutový kop, no loptu kopol do stredu bránky a Thibaut Courtois ju nohou vykopol.