Bernard
05.01.2022 17:40 | Šport | Hokej
Video

Dôležitý zásah: Jurčo gólom pomohol k výhre proti Magnitogorsku

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo pomohol v stredajšom zápase KHL svojím gólom k víťazstvu Barysu Nur-Sultan nad Metallurgom Magnitogorsk 3:2.

V 38. minúte úspešne tečoval strelu Romana Savčenka a vyrovnal na priebežných 2:2. Pre 29-ročného útočníka to bol tretí presný zásah a desiaty bod v drese kazašského tímu.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči Ak Bars Kazaň na ľade Amuru Chabarovsk 2:1 po samostatných nájazdoch. Salavat Julajev Ufa si poradil doma s Dinamom Riga 6:4. Po štvrtom góle domácich prepustil Eriks Vitols miesto v bránke hostí Slovákovi Júliusovi Hudáčkovi, ktorý dochytal zápas. V tretej tretine inkasoval dva góly.

KHL - sumáre:
      Amur Chabarovsk - Ak Bars Kazaň 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
      Góly: 54. Pedan - 8. Paňukov, rozh. nájazd Kampfer

Traktor Čeľabinsk - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
      Góly: 14. Pulkkinen, 21. Hyka, 49. Stas, 61. Sedlák – 31. Anisimov, 43. Boucher, 59. Anisimov

Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
      Góly: 56. Golubov - 39. Višnevskij, rozh. nájazd Heed

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Riga 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)
      Góly: 12. a 21. Larsen, 25. a 50. Alalykin, 2. Hartikainen, 51. Tichonov - 57. a 58. Poirier, 19. Jeisejevs, 20. Zile