27.12.2021 06:28 | Šport | Hokej

Slovenské zmŕtvychvstanie úspech neprinieslo, na úvod sme s USA prehrali

Slovenskí hokejisti otvorili účinkovanie na juniorskom šampionáte v kanadskom meste Red Deer tesnou prehrou s USA 2:3. Zverenci trénera Ivana Feneša sa v B-skupine stretnú najbližšie v noci na utorok rovnako o 3.30 SEČ so Švédskom.

4

Slováci boli v úvode zápasu s obhajcami trofeje vyrovnaní súperi, no nepremenili dve presilovky po sebe, favorit naopak áno a ujal sa vedenia 2:0. V druhom dejstve mali hráči USA duel plne pod kontrolou, Slovákov prestrieľali 23:2 a pridali aj tretí gól. Do záverečného dejstva však Fenešovi zverenci vstúpili výborne, po dvoch góloch Martina Chromiaka sa dotiahli na súpera a pri hre bez brankára siahali na body.

B-skubina (Red Deer):
USA - SLOVENSKO 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
14. Knies (Cooley, Peart), 16. Samoskevich (Coronato, Beniers), 33. Slaggert (Kaiser, Dickinson) - 42. Chromiak (Kašlík, Kňažko), 58. Chromiak (Myklucha, Nemec). Rozhodovali: Kika (ČR), Kova (Fín.) – Jackson (Kan.), Persson (Švéd.), vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1613 divákov.
USA: Commesso – Sanderson, Moore, Kaiser, Faber, Kleven, Hughes, Peart – Berard, Beniers, Coronato – Knies, Cooley, Mazur – Slaggert, Dickinson, Samoskevich – Savage, James, Lucius – Pastujov
SR: Latkóczy – Kňažko, Stacha, Petrovický, Š. Nemec, Bečár, Štrbák, Kmec – Chromiak, Myklucha, Kašlík – Mešár, Petrovský, Slafkovský – Jedlička, Dvorský, Faith – Demek, Sýkora, Lašák – Krajč.

Hlasy po zápase:
Ivan Feneš, tréner SR:
"V druhej tretine sme začali hrať hokej, ktorým sa nesmieme prezentovať. Dlhé striedania, riešili sme veci v panike, strácali sme puky na modrých čiarach. Toto je top level, kde musíme využívať šance, aké sme mali v prvej tretine. My sme ich nepremenili a potom nás potrestali za fauly. Ten zápas sa mohol skončiť inak, v ďalších sa musíme zlepšiť. V tretej tretine sme začali hrať to, čo sme si hovorili pred príchodom do Red Deeru. Mali sme hráčov pred bránkou a tlačili sa tam. Na úvod sme dostali obhajcu a top favorita, výkon musí byť stopercentný celých 60 minút. Verím, že sa s tímom USA ešte stretneme. Chromiak ukázal, že má inštinkt zabijaka, pretože sa 40 minút trápil, ale potom ukázal svoje kvality. Brankárovi sme veľmi nepomohli v prvej a druhej tretine tým, že sme strácali veľa pukov."
Martin Chromiak, útočník a strelec oboch gólov SR: "Tento zápas nám ukázal, aké je to ťažká skupina. Musíme hrať naplno celých 60 minút a potom máme šancu uspieť. Sme naozaj veľmi silná skupina a verím, že vyhráme čo najviac zápasov a do play off pôjdeme z čo najlepšie pozície. Myslím si, že sme začali dobre, mali sme nejaké šance, potom dve presilovky. My sme ich nepremenili a oni hej. Tento zápas ukázal, aké dôležité sú presilovky a ich využívanie. Pri nich sa zlomil zápas. V závere som ml veľkú šancu, v ktorej som mohol vyrovnať. Beriem to na seba, škoda, že to tam nepadlo."
Šimon Latkóczy, brankár SR: "Očakávali sme náročný zápas, dobre sme sa naň pripravili, no neodohrali sme ho celý tak, ako sme chceli. V tretej tretine sme však ukázali, čo je v nás a boli sme blízko. Dúfam, že v ďalších zápasoch budeme mať viac šťastia. Američania majú veľmi dobrý tím, keď s nimi na pár minút prestaneme korčuľovať, robia si s nami čo chcú. V druhej tretine sme prestali hrať našu hru a potom sme sa tam nedokázali ani nadýchnuť. Prestávka nám veľmi pomohla."

Ďalší zápas skupiny A:
Rusko – Švédsko  3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Góly: 37. Svečkov (Čibrikov, Tankov), 45. Mičkov (Demidov), 46. Mičkov (Smirnov, Demidov) – 6. Olausson (Holtz, Grans), 28. Edvinsson, 35. Andrae (Grans, Eklund), 44. Holtz (Eklund, Andrae), 52. Niederbach (Torgersson), 60. Ljungman (Edvinsson)

Fínsko - Nemecko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Helenius (Lambert), 28. Määttä (Heimosalmi, Puutio), 48. Helenius (Lambert, Koivunen) – 24. Münzenberger

Česko - Kanada 3:6 (3:3, 0:2, 0:1)
Góly: 8. Gut (Brabenec, Kulich), 12. Novák (Jiříček, Ivan), 13. Svozil (Gut) – 4. McTavish, 13. Power, 20. Sebrango (Perfetti, Bedard), 29. Power (Perfetti, Bourque), 31. Power (McTavish, Perfetti), 54. Zellweger (Cormier, Neighbours)