Streda 18. 5.
Viola
06.12.2021 06:00 | Šport | Šport mix

Na MS si florbalistky hanbu nespravili: Baby cieľ splnili, ale chceli viac

Nesklamali, ale chceli byť o pozíciu vyššie! Slovenské florbalistky skončili rovnako ako pred dvomi rokmi na svetovom šampionáte vo Švédsku na konečnom 6. mieste.

V zápase o piatu priečku prehrali po dráme s Poľskom 3:4. Dievčatá tak mohli vyrovnať historické umiestnenie z MS 2017, keď v Bratislave obsadili piatu pozíciu.

Slovenky nastúpili proti Poľkám opäť po  dvoch rokoch v súboji o 5. miesto a tentoraz to bolo vyrovnanejšie, keďže vo Švajčiarsku prehrali 4:8. Po góle Grossovej sme vyhrali úvodnú tretinu. V druhej sa do vedenia 2:1 dostali Poľky, no dokázali sme duel otočiť zásahmi Ferenčíkovej a Paulíny Hudákovej. Víťazný gól v 56. min. strelila Krzywaková. O minútu nepremenila trestné strieľanie Ferenčíková. Dievčatá splnili cieľ obhájiť postavenie v rankingu, ale mali na viac.

Slovensko - Poľsko 3:4

Tretiny: 1:0, 2:3, 0:1. Góly: 19. Grossová, 26. Ferenčíková, 32. P. Hudáková - 22. Z. Krzywaková, 23. J. Krzywaková, 36. Zagorská, 56. J. Krzywaková.