24.11.2021 23:10 | Šport | Futbal

Šláger večera pre City: Poznáme ďalších piatich osemfinalistov Ligy majstrov

Futbalisti Interu Miláno, Realu Madrid, Manchestru City, Paríža St. Germain a Sportingu Lisabon sa stali v stredu ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov.

Manchester City otočil duel s Parížom St. Germain na konečných 2:1 vďaka gólom Raheema Sterlinga s Gabrielom Jesusom a zabezpečil si prvenstvo v A-skupine. Osemfinálovú istotu má aj francúzsky tím, Bruggy totiž podľahli doma Lipsku vysoko 0:5. Sporting si zaistil účasť medzi elitnou šestnástkou vďaka triumfu 3:1 nad Borussiou Dortmund - priamym rivalom v boji o druhé miesto v C-skupine. Zariadil ho dvoma gólmi Pedro Goncalves. Už istý osemfinalista a víťaz "céčka" Ajax Amsterdam uspel na pôde Besiktasu Istanbul 2:1. O triumfe holandského majstra rozhodol dvoma gólmi v druhom polčase reprezentant Pobrežia Slonoviny Sebastien Haller.     .

Citizens v stredajšom šlágri proti PSG v prvom polčase svojho súpera dostali pod tlak, hostia však obetavo bránili a vrhali sa do striel. Po centri Bernarda Silvu si dal Ander Herrera takmer vlastný gól, no Keylor Navas pohotovo zasiahol. Do druhého polčasu vstúpili Parížania aktívnejšie a v 50. minúte sa ujali vedenia zásluhou Kyliana Mbappeho, ktorý prekonal Edersona strelou medzi nohy. Domáci však v záverečnej polhodine otočili nepriaznivý vývoj. Po dorážke vyrovnal Sterling a v 77. minúte sa po sklepnutí od Bernarda Silvu presadil Jesus.

Real odplatil Šeriffu šokujúcu domácu prehru 1:2. V Moldavsku sa ujal vedenia v 20. minúte zásluhou Davida Alabu, ktorého priamy kop smerujúci do stredu bránky tečoval jeden z obrancov domáceho tímu. Tesne pred  polčasovou prestávkou zvýšil na 2:0 Toni Kroos. V 56. minúte pridal tretí gól Karim Benzema  V záverečnom kole si to Real s Interom na Santiago Bernabeu "rozdajú" o prvé miesto v skupine.

V B-skupine vykresali nádej na postup hráči AC Miláno, ktorí zvíťazili v Madride nad Atleticom 1:0 gólom Brazílčana Juniora Messiasa z 87. minúty. V tabuľke sa dotiahli na stredajšieho súpera. Na druhé FC Porto, ktoré prehralo na Anfielde s FC Liverpool 0:2, strácajú bod.