12.11.2021 20:28 | Šport | Futbal

Slovenským mladíkom sa vzďaľujú šance na postup, prehrali proti rovesníkom z Ruska

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v piatkovom stretnutí C-skupiny kvalifikácie ME 2023 na pôde rovesníkov z Ruska 0:3.

Mladí Slováci utrpeli tretiu prehru v prebiehajúcom cykle a v tabuľke figurujú so šiestimi bodmi na 4. priečke.

Najbližšie sa predstavia v utorok 16. novembra v Litve. Rusi sa vďaka triumfu nad zverencami Jaroslava Kentoša bodovo dotiahli na vedúcich Španielov, tí však odohrali o zápas menej.

Kvalifikácia ME 2023 futbalistov do 21 rokov - C-skupina:

Rusko - Slovensko 3:0 (2:0)

Góly: 34. Chluševič, 45. Agalarov, 82. Sulejmanov

Slovensko: Krajčírik - Kováčik, Kóša, Obert, Mesík - Lavrinčík (64. Lichý), Pokorný (85. Nebyla), Kadák (46. Gono) - Kaprálik (64. Kmeť), Trusa, Galčík (46. Goljan)

Rusi sa rozbiehali pomalšie, Slováci s nimi v úvodnej tridsaťminútovke dokázali držať krok. V 2. minúte sa po centri Mesíka z ľavej strany dostal do zakončenia Lavrinčík, volejom prestrelil ruskú bránku. Ďalšiu príležitosť hostí mal Kaprálik po šikovnom zbehnutí za obranu, aj jemu však chýbala presnosť. S pribúdajúcimi minútami sa začal favorit stretnutia presadzovať a v 34. minúte aj otvoril skóre. Ruskí hráči dostali priveľa priestoru na kombináciu pred šestnástkou a Chluševič napálil loptu presne k pravej žrdi - 1:0.

Zakrátko mohli domáci pridať druhý gól, no Krajčírik sa dvakrát vyznamenal. Na opačnom konci ihriska Slováci reklamovali ruku v pokutovom území, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Tesne pred odchodom do kabín zdvojnásobil náskok ruského tímu Agalarov, ktorý hlavičkou prekonal Krajčírika - 2:0. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Slováci boli v útoku neškodní. Nepomohli ani striedania, chýbala im vyššia kvalita a smerom dopredu priamočiarosť. Za zmienku stála až situácia zo 68. minúty, keď zblokovaná strela Kmeťa skončila na brvne. Definitívnu bodku za ich snažením dal v 82. minúte striedajúci Sulejmanov, ktorý uzavrel skóre stretnutia.

Severné Írsko - Litva 4:0 (2:0)

Góly: 8. a 75. McCalmont, 44. O´Neill (z 11 m), 87. Conn-Clarke