12.11.2021 07:17 | Šport | Hokej

Tatar si otvoril gólový účet: Takto prekonal gólmana Islanders

Slovenský hokejista Tomáš Tatar (30) si otvoril gólový účet v prebiehajúcej sezóne NHL. V noci na piatok pomohol jedným presným zásahom k víťazstvu New Jersey 4:0 nad New Yorkom Islanders, za ktorý nastúpil jeho krajan Zdeno Chára.

4

Tatara, ktorý sa v 12. zápase sezóny dočkal premiérového gólu v drese Devils, vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Tridsaťročný útočník, ktorý prišiel do New Jersey pred sezónou po trojročnom pôsobení v Montreale, zvýšil na konci druhej tretiny na 2:0 pre Devils, keď v presilovke nohou tečoval strelu Dougieho Hamiltona od modrej čiary. Dosiahol tak svoj piaty kanadský bod (1+4) v tomto ročníku. V zápase vyslal počas 13:47 minút až sedem striel, odsedel si aj dve trestné minúty. Za prvú hviezdu stretnutia vyhlásili domáceho brankára MacKenzieho Blackwooda, ktorý zneškodnil všetkých 42 striel súpera a vychytal svoje prvé čisté konto v sezóne.

V ďalšom stretnutí Washington s obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazil v Detroite 2:0. Vancouver utrpel na ľade Colorada debakel 1:7, Slovák Jaroslav Halák sa dostal do bránky Canucks až po druhej tretine, keď vystriedal Thatchera Demka. Ten inkasoval šesť gólov z 26 striel, slovenský brankár vykryl v tretej tretine osem z deviatich striel.

Výsledky:

Pittsburgh - Florida 3:2 pp a sn  (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Góly:  14. Blueger, 38. Rodrigues, rozh. náj. J. Carter - 17. Vatrano, 43. Barkov.

New Jersey - New York Islanders 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 13. Kuokkanen, 40. Tatar (Zacha), 46. Mercer, 57. D. Hamilton.

Ottawa - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 36. Kopitar, 57. Athanasiou.

Montreal - Calgary 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 10. Chiarot, 32. B. Gallagher, 53. Suzuki, 60. Evans - 3. Backlund, 17. Mangiapane.

Boston - Edmonton 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Góly: 5. Pastrňák, 26. B. Marchand, 38. Carlo - 47. a 50. Draisaitl, 6. Bouchard, 26. Hyman, 58. Ceci.

Detroit - Washington 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 13. D. Orlov, 13. Eller.

Winnipeg - San Jose 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Connor, 35. N. Schmidt, 40. Harkins, 60. Dubois - 7. Cogliano.

St. Louis - Nashville 3:4 pp (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 13. a 17. Kyrou, 49. Tarasenko - 21. a 63. Duchene, 28. Kunin, 45. Trenin.

Colorado - Vancouver 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Góly: 4. Ničuškin, 8. Landeskog, 12. Rantanen, 32. L. O'Connor, 37. Helm, 40. D. Toews, 52. Compher - 42. Höglander.

/HALÁK za hostí nastúpil od 41. min, vykryl 8 z 9 striel/

Seattle - Anaheim 4:7 (0:1, 2:3, 2:3)

Góly: 28. a 51. McCann, 24. Schwartz, 44. Jordan Eberle - 24. a 60. T. Terry, 5. McTavish, 27. Mahura, 36. Shattenkirk, 50. H. Lindholm, 58. S. Carrick.

Vegas - Minnesota 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 7. Cotter, 17. J. Röndbjerg, 40. Marchessault - 42. Spurgeon, 54. Hartman.