06.11.2021 07:30 | Šport | Hokej

Tatár s Halákom pri prehrách svojich tímov: Edmonton prepisoval históriu

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v zámorskej NHL na ľade Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení.

O štvrtom triumfe Los Angeles za sebou rozhodol v 42. sekunde predĺženia Alex Iafallo. Aspoň bod pre "diablov" zariadil 24 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnávajúcim gólom na 2:2 český útočník Pavel Zacha. Tatar odohral v drese hostí 12:26 min, pripísal si dve trestné minúty a dva "hity".

Edmonton prvýkrát vo svojej histórii vyhral deväť z desiatich úvodných duelov sezóny, keď si doma poradil s New Yorkom Rangers 6:5 po predĺžení. Autorom víťazného gólu bol Leon Draisaitl, ktorý mal rovnako ako Connor McDavid a obranca Tyson Barrie v dueli bilanciu 1+2. Edmonton prehrával v druhej tretine už 1:4.

Vancouver s brankárom Jaroslavom Halákom na striedačke prehral doma s Nashvillom 2:3. Kyle Connor a Nikolaj Ehlers sa zhodne gólom a asistenciou podieľali na triumfe Winnipegu nad Chicagom 5:1.

Arizona prehrala aj vo svojom 11. vystúpení v novom ročníku, Anaheim ju na svojom ľade zdolal 3:1. Coyotes tak vyrovnali negatívny klubový rekord zo sezóny 2017/2018.

NHL - výsledky:
Winnipeg - Chicago 5:1

Góly: 1. Stastny (Copp, Ehlers), 3. Pionk PPG (Connor, Copp), 34. Toninato (Copp), 36. Connor (Schmidt, Svečnikov), 55. Ehlers – 41. Entwistle SHG (Jones, Dach)

Edmonton - NY Rangers 6:5 pp

Góly: 19. Hyman (Barrie, Nurse), 35. Puljujärvi PPG (Nugent-Hopkins, Nurse), 41. Barrie PPG (McDavid, Draisaitl), 44. Puljujärvi (Keith, Bouchard), 58. McDavid (Barrie, Draisaitl), 64. Draisaitl (Nurse, McDavid) – 2. Chytil (Lundkvist, Blais), 23. Rooney (Chytil), 25. Kreider (Fox, Goodrow), 27. Zibanejad PPG (Strome, Panarin), 48. Zibanejad (Kreider)

Anaheim - Arizona 3:1

Góly: 1. Henrique (Getzlaf, Terry), 19. Milano PPG (Henrique, Shattenkirk), 30. Carrick (Grant, Drysdale) – 60. Gostisbehere (O'Brien, Fischer)

Vancouver - Nashville 2:3

Góly: 20. Boeser (Hamonic, Miller), 31. Höglander (Horvat, Pearson) – 6. Josi PPG (Tolvanen, Granlund), 33. Duchene (Granlund), 40. Tomasino PPG (Kunin, Novak)

Los Angeles - New Jersey 3:2 pp

Góly: 40. Kempe (Brown, Kopitar), 57. Kaliyev PPG (Roy, Athanasiou), 61. Iafallo (Danault) – 44. Bratt (Johnsson, Hischier), 60. Zacha (Graves, Bratt)