20.10.2021 18:42 | Šport | Futbal

Prvá výhra Leicesteru v EL: Hetrik za 9 minút a štvorgólová šou Patsona Daku

Futbalisti Leiestru City dosiahli prvé víťazstvo v C-skupine Európskej ligy UEFA 2021/2022. V stredu dokázali otočiť zápas na ihrisku Spartaku Moskva a triumfovali 4:3. Hrdinom zápasu bol Patson Daka, ktorý strelil všetky štyri góly anglického tímu.

Domácim vyšiel úvod zápasu a v 11. minúte sa ujali vedenia, keď sa v šestnástke dostal k lopte Alexandr Sobolev a jeho strela sa odrazila od jedného z obrancov hostí k ľavej žrdi. Leicester po inkasovanom góle prebral taktovku a domácich dostal pod tlak. V 44. minúte však neustrážil v strede pokutového územia Jordana Larssona, ktorý z prvej poslal do siete pas Victora Mosesa. Hostia však už o minútu znížili a v druhom dejstve dokonali obrat.

Dvadsaťtriročný Daka najprv využil načasovaný pas za obranu od Kelechiho Iheanacha, v 48. sa presadil po prihrávke pred prázdnu bránu od toho istého hráča a v 54. ho vysunul do šance Youri Tielemans a útočník zo Zambie dokonal hetrik pomedzi nohy brankára Aleksandra Maksimenka. Štvrtý gól pridal v 79. minúte po prihrávke Jamesa Maddisona. Domáci v závere znížili druhým gólom Soboleva, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Leicester sa dostal na druhé miesto tabuľky, o bod pred Spartak. Druhý duel 3. kola medzi Neapolom a Legiou Varšava sa odohrá vo štvrtok.