14.10.2021 07:04 | Šport | Hokej

Martin Féherváry pri víťazstve Washingtonu: Ovečkin pokoril rekord legendy!

Hokejisti Washingtonu v zostave aj so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vstúpili do novej sezóny NHL domácim víťazstvom 5:1 nad New Yorkom Rangers.

Dvoma gólmi a dvoma asistenciami k tomu prispel ruský útočník Alexander Ovečkin, ktorý prekonal Marcela Dionnea a posunul sa na piate miesto v historickej tabuľke najlepších strelcov súťaže.

Ovečkin dosiahol 731. a 732. presný zásah v NHL, jeho spoluhráč Hendrix Lapierre si zasa na konto zapísal prvý. Feherváry odohral takmer 18 minút a do štatistík si zapísal jeden hit.

Vancouver prehral na ľade Edmontonu 2:3 po samostatných nájazdoch, ten víťazný zaznamenal Kyle Turris. V bránke Canucks sa predstavil Thatcher Demko, Slovák Jaroslav Halák mu kryl chrbát zo striedačky.

V kanadskom derby zdolalo domáce Toronto Montreal 2:1, na začiatku tretej tretiny strelil víťazný gól švédsky útočník William Nylander.

Výsledky:

Colorado - Chicago 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Góly: 5. J. Johnson, 6. Landeskog, 10. Byram, 37. Kadri, 56. C. Murphy

Washington - NY Rangers 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 43. a 53. Ovečkin, 5. Oshie, 33. J. Schultz, 34. H. Lapierre – 50. Kreider

Toronto - Montreal 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Engvall, 42. W. Nylander – 8. Drouin

Edmonton - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Góly: 17. Puljujärvi, 38. Hyman, rozhodující sam. nájezd Turris – 53. Ekman-Larsson, 58. Q. Hughes

Anaheim - Winnipeg 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Shattenkirk, 14. McTavish, 34. Fowler, 47. Rakell – 24. Connor