Streda 29. 6.
Peter a Pavol, Petra
05.10.2021 06:57 | Šport | Hokej

Tatar prispel asistenciou k triumfu New Jersey, Fehérváry sa zranil

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa jednou asistenciou podieľal na triumfe hokejistov New Jersey Devils v prípravnom dueli zámorskej NHL nad Washingtonom Capitals 4:1.

Pre Tatara to bol tretí bod (1+2) v príprave, desať sekúnd pred záverečnou sirénou mal prsty v góle Jimmyho Veseyho. Na ľade strávil 16:19 min s jednou "pluskou".

Za New Jersey nastúpil aj obranca Christián Jaroš, hral vyše 15 minút a zaznamenal dve strely a dva plusové body.

V drese Washingtonu mal slovenský obranca Martin Fehérváry minutáž 11:56 bez bodového zápisu, zápas sa pre neho predčasne skončil v druhej tretine. Podľa zámorských médií si zranil ruku pri blokovaní strely v 34. minúte a na ľad sa už nevrátil.

NHL - prípravné zápasy:
      Ottawa - Toronto 1:3, New Jersey - Washington 4:1 /TATAR za domácich 0+1/, Buffalo - Columbus 3:5, Philadelphia - Boston 2:1 pp, Detroit - Chicago 4:6, Minnesota - Colorado 3:1, Edmonton - Calgary 4:3, San Jose - Anaheim 2:3 pp a sn.