27.09.2021 12:05 | Šport | Futbal

Greifov nevydarený debut v La Lige: Mrzeli ho inkasované góly i verdikt VAR

Debut slovenského futbalového reprezentanta Dominika Greifa (24) v španielskej La Lige sa neskončil podľa jeho predstáv. RCD Mallorca prehral v nedeľnom zápase 7. kola doma s Osasunou Pamplona 2:3 a Slovák musel až trikrát loviť loptu z vlastnej siete.

Nováčik v predchádzajúcom kole prehral na pôde Realu Madrid 1:6 a aj to mohol byť impulz pre trénera Luisa Garciu Plazu, aby urobil zmenu v bránke.

Greif nemal ideálny štart, už v 9. minúte ho prekonal strelou spoza šestnástky obranca Jose Angel Cote. O tri minúty neskôr po rohovom kope vyrovnal Dani Rodriguez. Klub z Baleárskych ostrovov sa ujal vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa opäť po rohovom kope dostala lopta k Fernandovi Niňovi a ten osamotený nezaváhal. Hostia vyrovnali v 58. minúte, keď Greif nemal nárok na výborne kopnutý priamy kop Iniga Pereza presne do "vinkla". Druhý obrat v zápase zavŕšil v 89. minúte Javier Martinez, ku ktorému sa odrazila lopta v preplnenej šestnástke a z malého vápna prekonal slovenského brankára.

Bývalý brankár Slovana Bratislava po súboji neskrýval nespokojnosť. "Pri debute v novom mužstve si ani nechcete predstaviť takýto výsledok. A najmä až trikrát inkasovať. Samotný prvý štart je samozrejme dobrý, najmä pred výbornými fanúšikmi a v dobrom mužstve. Som ale veľmi smutný z prehry," zhodnotil 24-ročný Greif v rozhovore pre klubový web. Zápas mal výkop o 14.00 a aktérov poriadne potrápila veľká horúčava, na čo sa posťažoval aj Greifov spoluhráč Junior Lago:

"Je veľmi náročné hrať okolo poludnia, ale neberte to ako výhovorku. Tím odovzdal na ihrisku všetky sily. Hoci sme nedokázali vyhrať, po takýchto výkonoch sa víťazstvá musia dostaviť."

Duel mal dramatický záver, pre zranenia, viacero striedaní a prestávky na občerstvenie sa nadstavovalo až 10 minút. Domáci v nadstavení po faule hosťujúceho obrancu dostali najprv príležitosť kopať penaltu. Najprv sa VAR-om preskúmal faul lakťom, ktorý bol, ale keďže mu predchádzal aj ofsajd, rozhodcovia penaltu zrušili. "Už sme sa načahovali za ziskom bodu, ale penaltu zrušil VAR. Pri týchto situáciách nikdy neviete, čo sa stane. Celkovo dol zápas veľmi náročný, v druhom polčase sme pri veľkej horúčave už boli unavení," dodal Greif.