Utorok 27. 7.
Božena
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.06.2021 15:00 | Tip od Vás | Slovensko

Krok mesta Nemšová pobúril všetkých psíčkarov: Zvieratá musia z mestských bytov preč!

Chovatelia psíkov, ktorí obývajú mestské nájomné byty v Nemšovej, nevedia, ako ďalej. Podľa nariadenia zhora, musia zvieratá preč, napriek tomu, že pre mnohých sú jedinými spoločníkmi.

O neobvyklej situácii informovala nezisková organizácia Zvierací ombudsman na facebooku. Organizácia zabezpečuje právnu a inú odbornú pomoc útulkom na Slovensku. "Ohlasovateľ sa na nás obrátil s prosbou o pomoc pri komunikácii so zástupcami mesta Nemšová, v ktorom prišlo po zmene zastupiteľstva k zásadnej zmene pri možnosti chovu spoločenských zvierat v mestských nájomných bytoch," oznámil na facebooku Zvierací ombudsman.

"Obyvatelia nájomných bytov mali povolené chovať vo svojich domácnostiach spoločenské zvieratá, konkrétne psy, s ktorými niektorí žili aj desať rokov. Nedávno im však bolo pod vyhrážkou ukončenia zmluvy a vysťahovania sa, či nepredĺženia nájomnej zmluvy oznámené, že sa musia svojich psov zbaviť," šokuje na facebooku Zvierací ombudsman. 

Podľa neziskovej organizácie môže mesto docieliť to, že ľudia aj ich psy ostanú bez strechy nad hlavou. Môžu si vybrať totiž len z dvoch možností, buď sa psa zbaviť, alebo sa vysťahovať. Pre viacerých z nich, je však ich pes dlhodobým a jediným spoločníkom.

O vyjadrenie sme požiadali vedenie mesta, ktoré to vidí inak. "Nemožnosť chovu psov v mestských bytoch vyplýva z platného právneho predpisu, ktorým je VZN č. 1/2013 o držaní psov na území mesta Nemšová v platnom znení, ďalej  nájomcovia mestských bytov sa zmluvne zaviazali s prenajímateľom, že v byte psov chovať nebudú. Nemám vedomosť o tom, že niekto za prenajímateľa nútil majiteľov bytov zbaviť sa psa pod hrozbou vysťahovania," povedal primátor mesta Nemšová Miloš Mojto.

"Pokiaľ by mesto súhlasilo s chovom psov v bytoch v ktorých je to zakázané, konalo by v príkrom rozpore s už spomenutým právnym predpisom a zároveň s ustanovením zakazujúcim chov psov v mestských bytoch dohodnutom v nájomným zmluvách," uviedol primátor, ktorý ďalej dodáva: "Do budúcna po uplynutí doby, na ktoré boli nájomné zmluvy dohodnuté, bude zmluvné vzťahy mesto uzatvárať prednostne s tými osobami, ktoré dodržiavajú svoje povinnosti vyplývajúce z právnych predpisov či záväzkových vzťahov, pretože nič iné ani nemôžem urobiť.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, dus

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Padne minister Mikulec alebo šéf policajtov Kovařík? Veľavravný názor politológa na situáciu v koalícii
Foto
Pečovský sa vrátil na profesionálne trávniky: Smejem sa, keď mi mladí vykajú
Prekvapujúci zvrat po roku: Severná a Južná Kórea obnovili cezhraničnú komunikáciu
Rozhorčený Huba má po smrti Lasicu († 81) ťažké srdce na politikov: Poníženie, aké nemali dopustiť!
Foto
Neslávne známy Pentagón má pod palcom Lenka: Správkyňa zmenila drogové peklo na raj
Foto
Britney Spears zo seba bez zábran strhla tričko, pod ktorým nemala nič: Pikantné fotky speváčky
Foto
Svadba policajtky Renátky a hasiča Michala: Starejší pripravil pre ženícha poriadne prekvapenie
Foto
Zábery pohromy, silné búrky spôsobili záplavy v Londýne: Voda zatopila metro aj nemocnice
Foto
Fotograf si vytvoril vlastnú repliku Hier: Mini olympiáda na zjedenie
Fantastický vynález: Nová pomôcka pomôže nevidiacim vyhýbať sa prekážkam
Bombový útok v Mali: Explodovala improvizovaná výbušnina, hlásia zranených
Svetová banka pomáha: Chudobnejším krajinám zaistí cenné dávky vakcín proti covidu