23.11.2012 21:25 | Šport | Hokej

Slovan opäť na víťaznej vlne: Zdolal doma Atlant 3:2!

Hokejisti Slovana Bratislava začali druhú polovicu základnej časti KHL triumfom nad Atlantom Mytišči 3:2.

Bratislavčania sa síce ujali vedenia v 13. min Petrom Ölveckým, no ešte pred prvou sirénou vyrovnal v presilovke Michnov. Na presný zásah Bobrova z 31. min odpovedal o dve minúty neskôr Marko Daňo. Tretí gól Slovana zaznamenal Kukumberg, ktorý dal definitívnu podobu

Slovan z 27 stretnutí doterajšieho priebehu vyhral 14, z toho štyri po samostatných nájazdoch a na svojom konte má 41 bodov. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí pekné piate miesto.

Ďalší zápas v KHL odohrá Slovan v nedeľu 25. novembra, keď privíta o 17.00 h na vlastnom ľade Lokomotiv Jaroslavľ.

HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Ölvecký (T. Mikúš), 33. M. Daňo (Švarný, Ölvecký), 55. Kukumberg (Kytnár, Dravecký) - 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Dorofejev, Rybakov)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odinš, Sojin - Sadovnikov, Sazonov, 10 055 divákov

Zostavy:

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký - od 30. min M. Daňo

Mytišči: Chudobin - I. Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Batyršin, Kosmačiov - Žerdev, Rybakov, Gluchov - Michnov, Engqvist, Staalberg - Ševčenko, Točinskij, Konstantin Koľcov - Lemťugov, Bobrov, Dorofejev

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Prvá tretina bola z našej strany najvydarenejšia. Bola tam cítiť snaha hráčov odčiniť prehru z predchádzajúceho zápasu. Dobre sme korčuľovali a kombinovali, no žiaľ, vyťažili sme z toho len jeden gól. Dosť nás pribrzdil gól v závere prvej tretiny, ktorý ovplyvnil našu hru hlavne v druhej časti. V závere to bola otázka chyby a kto túto chybu využije. Po treťom víťaznom góle sme mali aj trošku šťastia."

Peter Ölvecký, útočník Slovana: "Bol to od začiatku veľmi ťažké, chceli sme odčiniť predchádzajúci zápas, čo sa nám aj podarilo. V tretej tretine to nechcelo otvoriť ani jedno mužstvo. Čakali sme na chybu súpera, našťastie prišla u nich a 'Kuko' strelil veľmi dôležitý gól."

Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Sme radi, že sme získali tri body a aspoň trochu odčinili prehru z posledného zápasu. Na konci nás na pár minút zatlačili, boli tam nejaké závary, ale udržali sme to a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

Sergej Svetlov: "Bol to veľmi zaujímavý zápas, v ktorom bol súper aktívnejší ako my. V prvej tretine sme nehrali veľmi dobre, v druhej sa to už zlepšilo a v tretej sme hrali vyrovnaný duel. Mali sme aj dobré momenty, žiaľ, dostali sme tretí rozhodujúci gól. Slovan vyhral zaslúžene, gratulujem."

Radivojevič rozhodol v predĺžení, Lev rozbil Jaroslavľ 7:3, Bartečko 2+1

Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Góly: 11. Trjamkin, 36. ŠPIRKO, 55. Straka - 8. Valentenko, 26. Frolov, 41. ZÁBORSKÝ, 48. D. Siomin, 50. S. Kosticyn, 52. D. Siomin

Traktor Čeľabinsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 29. Dugin, 40. Jakucenja - 53. Beljajev

Metallurg Magnitogorsk - Barys Astana 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 2. O'Reilly, 15. Kuľomin, 31. Kazionov, 35. Gončar, 37. Kazionov

Salavat Julajev Ufa - Donbass Doneck 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Musatov, 16. Mirnov, 23. Pihlström, 23. Filatov, 48. Konev - 10. Wilson

/Ján Laco (Donbass) kryl 17 z 22 striel domácich/

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Riga 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 26. Szczechura

AK Bars Kazaň - Spartak Moskva 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 22. Pesonen, 58. Jemelin - 17. Suglubov, 23. Romanovskij, 64. RADIVOJEVIČ

SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 32. Tarasenko, 33. Martensson, 64. Alexandrov - 40. Linglet, 50. Karalahti

Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 5:3 (0:0, 4:3, 1:0)

Góly: 28. Pestunov, 29. Ovečkin, 34. Novák, 38. Ovečkin, 55. Bäckström - 21. Rjazancev, 24. Kiselevič, 27. Laakso

CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 50. A. Radulov, 54. Dacjuk, rozhodujúci nájazd Širokov - 27. Gorbunov, 46. Makarov

HC Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavľ 7:3 (1:0, 4:2, 2:1)

Góly: 5. Červenka, 25. SUROVÝ, 28. Christensen, 32. BARTEČKO, 36. Klepiš (BARTEČKO), 49. BARTEČKO, 58. Řepík - 33. Kaľužnyj, 37. Plotnikov, 44. Petrov