15.10.2011 18:40 | Šport | Tenis

Cibulková postúpila do finále v Linzi: Chcem prvý titul!

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu so Šafářovou, keď v druhom geme prelomila podanie súperky a ujala sa vedenia 2:0.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa tretíkrát v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA, V semifinále podujatia Generali Ladies v rakúskom Linzi (dotácia 220.000 dolárov) si ako nasadená sedmička poradila s Češkou Luciou Šafářovou za 75 minút v dvoch setoch 6:1, 6:4 a upravila vzájomnú bilanciu s touto súperkou už na 3:0.

V nedeľu sa Cibulková v dueli o prvý singlový titul na WTA Tour stretne s víťazkou súboja medzi najvyššie nasadenou Češkou Petrou Kvitovou a Srbkou Jelenou Jankovičovou. V roku 2008 bola slovenská jednotka vo finále na turnajoch v Amelia Island a v Montreale, v oboch prípadoch však ťahala za kratší koniec. Na zelenej antuke v USA prehrala s Ruskou Mariou Šarapovovou a v Kanade s jej krajankou Dinarou Safinovou. V Linzi má už teraz istú prémiu 19.000 dolárov a 200 bodov do svetového rebríčka WTA. Cibulková môže napodobniť Danielu Hantuchovú, ktorá v rakúskom meste triumfovala v roku 2007 a stať sa siedmou Slovenkou s titulom vo dvojhre na okruhu WTA.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu so Šafářovou, keď v druhom geme prelomila podanie súperky a ujala sa vedenia 2:0. Češka síce kontrovala rebrejkom, no Cibulková potom získala štyri gemy v rade a prvý set získala jasne vo svoj prospech. Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana kvalitne podávala i returnovala a robila minimum nevynútených chýb. Češke nevychádzalo prvé podanie a pri dlhších výmenách od základnej čiary sa často "vyhadzovala".

Druhý set bol oveľa vyrovnanejší. Cibulková čelila za stavu 1:2 brejkbalu, no odvrátila ho a za stavu 3:3 mala dva šance na zisk súperkinho servisu. Nevyužila ich, za stavu 4:4 však po skvelom bekhendovom returne Šafářovú brejkla a zápas už dotiahla do úspešného konca. Pri vlastnom podaní premenila vďaka esu hneď prvý mečbal. Cibulková ani v treťom vzájomnom dueli nedovolila uhrať Šafářovej čo i len set.

"Urobím všetko pre to, aby som získala prvý titul. Som veľmi namotivovaná. Kvitová je ťažkou súperkou, vo svetovom rebríčku je na štvrtom mieste, ale vo finále si už človek nenavyberá," dodala tenistka.