25.02.2021 21:21 | Šport | Futbal

Neapol vypadol v Európskej lige s Granadou, Lobotka len smutne sledoval zápas z lavičky

Futbalisti SSC Neapol skončili v šestnásťfinále Európskej ligy.

Vo štvrtkovej domácej odvete síce zdolali Granadu 2:1, ale v súčte s prehrou 0:2 v minulotýždňovom úvodnom stretnutí sa so súťažou rozlúčili. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov Neapola.

Talianske mužstvo začalo ideálne, keď už v 3. minúte otvoril skóre Piotr Zielinski. Za hostí však v 25. minúte odpovedal Angel Montoro a španielsky tím vďaka nemu strelil dôležitý gól na pôde súpera. V druhom polčase vrátil Fabian Ruiz do vedenia domácich, no tí sa už v záverečnej polhodine riadneho hracieho času nezmohli na viac.

Postup do osemfinále si za dramatických okolností vybojoval londýnsky Arsenal. Po remíze 1:1 v prvom stretnutí na ihrisku Benficy Lisabon triumfoval v odvete, v ktorej v gréckom Pireu figuroval ako domáci tím, 3:2. Po vedúcom zásahu Pierrea-Emericka Aubameyanga otočili hostia vývoj duel vo svoj prospech zásluhou Dioga Goncalvesa a Rafu Silvu. V 67. minúte vyrovnal Kieran Tierney a za nerozhodného stavu 2:2 smerovala do nasledujúceho kola vyraďovacej fázy Benfica, ale tri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o úspechu Arsenalu kapitán Aubameyang svojím druhým zásahom v zápase.

O prekvapenie sa postaralo Molde vyradením účastníka najvyššej nemeckej súťaže TSG Hoffenheim. Po domácej remíze 3:3 uspelo v odvete na štadióne súpera 2:0, keď oba góly vsietil Eirik Ulland-Andersen. Medzi postupujúcich sa zaradili aj Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, FC Villarreal a Glasgow Rangers, žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 26. februára.

Ajax Amsterdam - OSC Lille 2:1 (1:0)
Góly: 15. Klaassen, 88. Neres - 78. Yazici (z 11 m)
      /prvý zápas 2:1, Ajax postúpil do osemfinále/

Šachtar Doneck - Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Gól: 67. Moraes (z 11 m)
      /prvý zápas 2:0, Šachtar postúpil do osemfinále/

SSC Neapol - FC Granada 2:1 (1:1)
Góly: 3. Zielinski, 59. Ruiz - 25. Montoro
      /prvý zápas 0:2, Granada postúpila do osemfinále/
      /S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

TSG 1899 Hoffenheim - FK Molde 0:2 (0:1)
Góly: 20. a 90.+5 Ulland-Andersen
      /prvý zápas 3:3, Molde postúpilo do osemfinále/

FC Villarreal - RB Salzburg 2:1 (1:1)
Góly: 40. a 89. Moreno (druhý z 11 m) - 17. Berisha
      /prvý zápas 2:0, Villarreal postúpil do osemfinále/

Glasgow Rangers - Royal Antverpy 5:2 (1:1)
Góly: 9. Morelos, 46. Patterson, 55. Kent, 79. Barišič (z 11 m), 90.+2 Itten (z 11 m) - 32. Refaelov, 57. Lamkel Ze
      /prvý zápas 4:3, Rangers postúpili do osemfinále/

Arsenal Londýn - Benfica Lisabon 3:2 (1:2) - hralo sa v Pireu
Góly: 21. a 87. Aubameyang, 67. Tierney - 43. Goncalves, 61. Silva
      /prvý zápas 1:1, Arsenal postúpil do osemfinále/