Pondelok 27. 3.
Alena
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.12.2020 11:48 | Správy | Peniaze

Ak premýšľate nad kúpou elektromobilu, zbystrite pozornosť: Sulík prisľúbil dotácie

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR plánuje ďalšie kolo dotácií na nákup elektromobilov, výška príspevku však bude nižšia ako v závere roka 2019, no na pridelenie dotácie by mal mať každý záujemca nárok.

Ministerstvo hospodárstva chce dotácie financovať z eurofondov nového programového obdobia 2021 - 2027. Z tohto dôvodu nebude výzva vypísaná skôr ako v závere budúceho roka. Pre TASR to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

"Elektromobily budeme ďalej podporovať, pokiaľ na to budeme mať peniaze," povedal Sulík. Výška dotácie na jeden elektromobil zatiaľ nie je určená, v každom prípade by však mala byť nižšia ako v prvom kole, kde záujemca mohol dostať 8000 eur na elektromobil a 5000 eur na plug-in hybrid.

 

"Chceme to spraviť nárokovateľné. To znamená, že potrebujeme dostatočne veľký balík peňazí a dostatočne malú podporu na jedno auto, aby dopyt, ktorý na základe tohto parametra vznikne, sme dokázali uspokojiť celý," povedal Sulík.

Peniaze na podporu elektromobilov chce minister získať z fondov EÚ, a preto rezort v najbližších mesiacoch žiadnu výzvu neplánuje. Sulík predpokladá, že by sa touto témou mali zaoberať najskôr v závere budúceho roka. "Ten, kto zvažuje kúpu elektroauta teraz, nech tak urobí, lebo to nebude tak rýchlo," dodal Sulík.

Registráciu záujemcov v prvom kole dotácií na elektromobily spustilo MH v polovici decembra minulého roka. Záujem bol taký veľký, že pripravený balík šiestich miliónov eur sa minul za necelé štyri minúty. O dotáciu mohli požiadať fyzické osoby, podnikatelia aj verejná správa. Maximálna obstarávacia cena vozidla, na ktoré bolo možné získať dotáciu, bola 50 000 eur s daňou z pridanej hodnoty.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Režisér Let's Dance Pepe Majeský.
Majeský o zákulisí Let's Dance: Takto prebieha výber celebrít! Ako dlho lámali do šou Cimarra?
Je neuveriteľné, ako dlho sa už kauza Tupého vraždy ťahá.
Foto
Advokáta Puškára usvedčil najlepší kamarát: Ako popísal Vladimír moment vraždy Tupého?
Horoskop na tento týždeň: Na Barana čaká menšie citové dobrodružstvo, Kozorožca pritlačia k múru. A čo ostatné znamenia?
Foto
Tréner Bosny sa dostal do konfliktu s fanúšikmi v Bratislave: Ostrá prestrelka!
Pri nehode sa zranila celá mladá posádka.
Opitý mladík si sadol za volant: Strašné následky! Zranila sa celá posádka
The David statue in Florence, Italy
To nemyslia vážne! Američania prinútili riaditeľku školy odstúpiť kvôli soche od Michelangela: Označili ju za...
(ilustračné foto).
Ďalší rekordér? Ožratý vodič napálil s autom do stromu a prelomil ho! Sila, koľko nafúkal
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a bieloruský prezident Alexander Lukašenko si podávajú ruky počas stretnutia v ruskom Petrohrade v sobotu 25. júna 2022.
Rusko plánuje rozmiestniť jadrové zbrane v Bielorusku: Snažia sa prinútiť Ameriku k rokovaniam? Tá už má odpoveď!
Plačkovej sa v podnikaní darí.
Foto
Vonku je jej cenník! Zuzana Strausz Plačková zarába šialené peniaze: Tu sú presné sumy za jej služby
Sick exhausted girl in scarf is lying in bed wrapped in blanket. Young woman with fever and headache is measuring temperature with thermometer, treated at home. Winter cold and flu concept.
Chrípka sa do tohto kraja vrátila: Chorobnosť stúpla takmer o 62 percent!
Rusko vyhlásilo pátranie po veliteľovi tzv. Ruského dobrovoľníckeho zboru
Rusko vyhlásilo pátranie po veliteľovi dobrovoľníkov: Snažia sa ruskí partizáni demontovať Putinov režim?
Medzi obcami Budmerice a Báhoň zahynul po náraze do stromu 25-ročný vodič
Tragická nočná jazda: Mladík († 25) nemal šancu prežiť náraz do stromu