05.11.2020 23:19 | Šport | Futbal

Praha si podmanila Európsku ligu: Liberec s vysokým debaklom od Hoffenheimu

Po triumfe Slavie nad francúzskym Nice (3:2) sa o futbalový zázrak pokúsil aj mestský rival, Sparta Praha. Tú čakal ťažký duel v Glasgowe.

4
Do vedenia išla v 26. minúte, keď po rohu hlavičkoval slovenský obranca Dávid Hancko do žrde a odrazenú loptu poslal do siete Lukáš Juliš. Dvadsaťpäťročný útočník bol pri chuti a tesne pred prestávkou poslal hostí do dvojgólového vedenia. Po hodine hry síce znížil domáci útočník Leigh Griffiths, no v 77. minúte spečatil hetrik Juliš a definitívne rozhodol o triumfe svojho tímu. V závere ešte upravil skóre Ladislav Krejčí. Hancko bol na ihrisku do 73. minúty. V šlágri H-skupiny zvíťazilo Lille na ihrisku AC Miláno 3:0. Hrdinom duelu bol turecký stredopoliar Yusuf Yazici, ktorý zaznamenal hetrik. Francúzsky klub vedie tabuľku so siedmimi bodmi, Miláno má o jeden menej, Sparta je s tromi tretia.
Tretí český zástupca Slovan Liberec, ktorý mal taktiež problémy s koronavírusom, utŕžil debakel na štadióne nemeckého bundesligistu TSG 1899 Hoffenheim 0:5. O dva góly domácich sa postaral v prvom polčase izraelský reprezentant Munas Dabbur, po prestávke sa presadil Florian Grillitsch a dvakrát Sargis Adamjan. V drese hostí odohral celé stretnutie Martin Koscelník, Jakub Hromada bol na trávniku do 77. minúty, Lukáš Csáno nastúpil v 67. minúte. Hoffenheim má po troch dueloch na konte deväť bodov a skóre 11:1, Liberec nazbieral tri body.

V B-skupine triumfoval Arsenal Londýn nad Molde 4:1 aj vďaka dvom vlastným gólom nórskeho mužstva a s deviatimi bodmi sa priblížil k postupu do šestnásťfinále. Plný počet bodov z troch zápasov má aj Leicester City, ktorý doma zdolal portugalskú Bragu vysoko 4:0. O dva góly sa postaral Kelechi Iheanacho, ďalšie pridali Dennis Praet a James Maddison.

H-skupina:
      AC Miláno - Lille OSC 0:3 (0:1)
      Góly: 22., 55. a 58. Yazici (prvý z 11m)

L-skupina:
      Crvena Zvezda Belehrad - KAA Gent 2:1 (1:1)
      Góly: 12. Kanga, 59. Katai - 31. Odjidja-Ofoe

TSG 1899 Hoffenheim - Slovan Liberec 5:0 (2:0)
      Góly: 22. a 30. Dabbur, 59. Grillitsch, 71. a 76. Adamjan.
      /za hostí Koscelník celý zápas + ŽK, Hromada do 77. min, Csáno od 67. min/

1. Hoffenheim  3 3 0 0 11:1  9
      2. CZ Belehrad 3 2 0 1  7:4  6
      3. Liberec     3 1 0 2  2:10 3
      4. Gent        3 0 0 3  2:7  0

C-skupina:
      Hapoel Beer Ševa - Bayer Leverkusen 2:4 (2:2)

Rapid Viedeň - Dundalk FC 4:3 (1:1)
      Góly: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. Hofmann, 90.+1 Demir - 7. Hoban, 81. a 90.+6 McMillan (oba z 11m)

Arsenal Londýn - Molde FK 4:1 (1:1)
      Góly: 45.+1 Haugen (vl.), 62. Sinyan (vl.), 69. Pepe, 88. Willock - 22. Ellingsen

1. Arsenal      3 3 0 0 9:2 9
      2. Molde        3 2 0 1 4:5 6
      3. Rapid Viedeň 3 1 0 2 5:6 3
      4. Dundalk      3 0 0 3 4:9 0