23.10.2020 07:15 | Šport | Futbal

Liberec so Slovákmi zdolal Gent: Koscelník prihrával na víťazný gól

Futbalisti SSC Neapol odštartovali skupinovú fázu Európskej ligy UEFA 2020/2021 prehrou s holandským Alkmaarom.

Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehral na štadióne San Paolo 0:1.

Holanďanov pred úvodným duelom zasiahol nový koronavírus. Klub v utorok ohlásil trinásť pozitívnych hráčov z kádra, zápas v Taliansku napokon odohral. O triumfe zverencov Arneho Slota rozhodol v 57. minúte Dani de Wit. Lobotka odohral 66 minút, potom ho nahradil Andrea Petagna.

Slovenský futbal mal zastúpenie v ďalších zápasoch. Útočník Michal Ďuriš a obranca Tomáš Hubočan nastúpili v základnej zostave Omonie Nikózia na ihrisku PAOK Solún, zápas sa skončil nerozhodne 1:1. Útočník Jakub Vojtuš nastúpil v drese Klužu na ihrisku CSKA Sofia 2:0, jeho tím zvíťazil 2:0.

Úlohu favorita potvrdil londýnsky Arsenal, ktorý vo Viedni prehrával s domácim Rapidom 0:1, ale gólmi Davida Luiza a Pierra Emericka Aubameyanga otočil skóre. Hladký triumf dosiahol Leverkusen, ktorý doma zdolal Nice 6:2.

Slovan Liberec v zostave so slovenskými legionármi Martinom Koscelníkom a Jakubom Hromadom zdolal v dueli J-skupiny belgický Gent 1:0. Koscelník v 29. minúte prihral na víťazný gól Abdallahovi Jusufovi Hilalovi a odohral celé stretnutie. Hromada bol na trávniku do 79. minúty.

Sparta Praha bez zranených Lukáša Štetinu a Dávida Hancka prehrala v H-skupine s francúzskym OSC Lille 1:4. "Rudí" hrali od 23. minúty bez vylúčeného Lukáša Krejčího. Hetrikom sa v drese hostí blysol Yusuf Yazici. V druhom zápase skupiny uspeli hráči AC Miláno na pôde Celticu Glasgow 3:1.

Leicester City zvíťazil v G-skupine nad Zorjou Luhansk 3:0. Darilo sa aj ďalšiemu tímu anglickej Premier League Tottenhamu Hotspur. Zverenci Joseho Mourinha si v J-skupine poradili s rakúskym tímom LASK Linz tiež 3:0. LASK v 3. predkole vyradil DAC Dunajská Streda. V I-skupine triumfoval Villarreal nad Sivassporom 5:3, o zisku troch bodov pre "žltú ponorku" rozhodol dvomi gólmi Paco Alcacer.

1. kolo skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2020/2021:

A-skupina:

Young Boys Bern - AS Rím 1:2 (1:0)

Góly: 14. Nsamé (z 11 m) - 69. Peres, 74. Kumbulla

CSKA Sofia - CFR Kluž 0:2 (0:0) Góly: 53. Rondon, 74. Deac (z 11 m)

FC Dundalk - FK Molde 1:2 (0:0)

Góly: 35. Murray - 62. Hussain, 72. Omoijuanfo (z 11 m)

Bayer Leverkusen - OGC Nice 6:2 (2:1)

Góly: 79. a 83. Bellarabi, 12. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz - 32. Gouiri, 90. Claude-Maurice

Hapoel Beer Sheva - Slavia Praha 3:1 (1:0)

Lech Poznaň - Benfica Lisabon 2:4 (1:2)

Góly: 15. a 49. Ishak - 42. a 60. a 90.+3 Nunez, 8. Pizzi (z 11 m)

Standard Liége - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

Góly: 44. Galeno, 78. Paulinho, 88. Horta

Leicester City - Zorja Luhansk 3:0 (2:0)

Sparta Praha - OSC Lille 1:4 (0:1)

Góly: 46. Dočkal - 45., 60. a 75. Yazici, 66. Ikone, ČK: 23. Krejčí (Sparta)

I-skupina:

Maccabi Tel Aviv - FK Karabach 1:0 (1:0)

Gól: 10. Cohen

CF Villarreal - Sivasspor 5:3 (2:2)

Góly: 13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth, 64. a 78. Alcacer - 33. Kayode, 43. Yatabare, 64. Gradel