17.10.2020 20:15 | Šport | Futbal

Milánske derby ovládol Ibrahimovič, v Serie A striedali Lobotka aj Vavro

V sobotnom zápase 4. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti AC Miláno nad mestským rivalom Interom 2:1 a s plným počtom 12 bodov si udržali prvé miesto v tabuľke.

"Rossoneri" mali raketový vstup do derby, keď vďaka dvom presným zásahom švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča viedli po štvrťhodine 2:0. Inter v 28. minúte znížil, keď sa presadil Romelu Lukaku. Po zmene strán však vytúžený vyrovnávajúci gól nedokázal streliť a prvýkrát v tomto ligovom ročníku našiel premožiteľa. V zápise o stretnutí nefiguroval slovenský reprezentant Milan Škriniar, stopér Interu je po pozitívnom teste na koronavírus v karanténe.

V drese rímskeho Lazia zasiahol do hry v 59. minúte slovenský obranca Denis Vavro, jeho tím prehral na pôde Sampdorie Janov 0:3.

SSC Neapol v prvom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil nad Atalantou Bergamo 4:1. Domáci rozhodli o triumfe už v prvej polhodine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok, a do polčasu pridali aj štvrtý presný zásah.

V 75. minúte sa v drese Neapola dostal na ihrisko slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorého tím poskočil v neúplnej tabuľke na tretiu priečku. Atalanta utrpela po troch úspechoch za sebou prvú prehru v novom ligovom ročníku.