Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 18. 7.
Kamila
19°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.06.2019, 12:10 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Alarmujúce zistenia o slovenských školákoch: Až tretina 11-ročných detí trpí obezitou

34 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
MihaiL
13.6.2019 14:15 | |
+7 -9
Reagovať
na základke sme mali v triede len jednu obéznejšiu spolužiačku....., no ale vtedý neboli hamburgerý, hranolčeký, cola a ani banáný ....., stravovali sme sa zdravo...., jahodý boli v máji a júni zralé a sladké, tiež čerešne či neskôr marhule....,
juribald
13.6.2019 13:49 | |
+3 -10
Reagovať
jednoduché riešenie: dieťa s obezitou nemá nárok na obedy zadarmo ani na detské prídavky a aj z telocviku by sa malo dať prepadnúť...
bbrblo
13.6.2019 14:04 | |
+4 -6
Super nápad, dieťa má samé jednotky,len nevie spraviť kotrmelec tak ho necháme prepadnúť.Fakt dobré.
maaendross
13.6.2019 13:30 | |
+11 -0
Reagovať
Nie som prekvapena, lebo to vidim v beznom zivote. Rovnako nebudem pisat, ze "za nasich mladych cias", a.d., bolo minimalbw tucnych deti. Deti sa hybali, sportovali. Teraz, ked vidim mlade dievcata (aj chlapcov)-"nastky", je hroza! Zdrava strava, pohyb! Moji vnuci chodia na hokej, plavanie, karate, LA, bezne korculovanie, ale aj na turistiku, umelecke zalezitosti ( hudobna, vytvarna, spev), aby vyvazili fyzicke aktivity s inym nadanim. O tom to bolo v minulosti, malo by byt aj teraz. Rovnako dolezite, ako venovanie sa rodicov detom, komunikacia.
SlnecnaCalifornia
13.6.2019 13:41 | |
+10 -0
maaendross .... všetko závisí od rodičov, ako a k čomu vedú svoje deti. Či už sú to pohybové aktivity alebo strava. Ďieťa, ktoré vidí doma nasledovné: mamka aj otec fajčia dennodenne vykotení na gaučia a tlačia do hlavy nezdravé jedlá , to isté budú robiť aj potomkovia. Ale v rodinách, kde majú deti dobrý príklad od rodičov, prevezmú ich návyky, aj tie športové, aj stravovacie. Takže suma - sumárum, chyba nie je v ďeťoch, ale v ich blbých, neukáznených rodičoch.
maaendross
13.6.2019 15:10 | |
+6 -0
Moji traja vnuci z DE, teda, najma, najstarsi, 8-rocny, maju v Bavorsku 2 tyzdne "svatodusnych prazdnin", ( inak toto je chore v Bavorsku, ze 2 tyzdne na Velku noc, 2 tyzdne teraz a potom koncia koncom jula!) tak su aj tu...,; od rana, aj od pol siestej, ledva oci roztvoria, uz idu do bazena, lietat po vonku... tak maju deti zit! "Lietat" po vonku, mat dost pri sebe vody-chodit sa napit, potom pomahat pri polievani zahrady, grilovani, separacii odpadkov, atd., nakoniec urobit z kupelne "jazero", pozriet DVD, spat..
SlnecnaCalifornia
13.6.2019 13:11 | |
+12 -0
Reagovať
Čudujete sa ? Ja nie. Má to veĺa dôvodov. Nejde iba o samotné prežieranie sa , ale aj o to, čo konzumujeme, ( hlavne deti ). A keďže sa matkám príliš nechce variť, deti pchajú do seba rôzne s. račky, čo je práve poruke ,, a co dům dá " .Mnohé dnešné matky nevedia variť alebo sú príliš hnilé na to, aby navarili. A že nemajú čas. Dovoĺte sa mi zasmiať. Celý život som pri dvoch ďeťoch robila na plný pracovný úväzok a varila som každý deň. Keby som celé hodiny vysedávala pri počítači, ani ja by som si ten čas na varenie nenašla , to je fakt. A potom, ...... ĺudia zabudli piť to najdôležitejšie. Čistú vodu.Takže obezite sa ani nečudujem .
bbrblo
13.6.2019 13:12 | |
+4 -7
A hlavne chyba pohyb.
SlnecnaCalifornia
13.6.2019 13:17 | |
+6 -3
brblo ..... aj to je pravda.My sme sa kedysi vo ku naháňali od rána do večera, nie ako dnešné rozkysnuté, počítačové decká. Ale to je chyba rodičov, že to dovolia.
Feroo338-1
13.6.2019 13:20 | |
+4 -3
Do bodky s Tebou suhlasim. Len by som este dodal, ze dnes lenivi rodicia miesto tradicnej desiatej, daju deckam len peniaze so slovami: "Kup si tam nieco na jedenie"... A kedze automaty su dnes na kazdom roho, tak decka vobec nepoznaju hlad. Lenze strava a maskrty z automatov maju az prilis daleko ku zdravej vyzive.
007iwb
13.6.2019 13:21 | |
+0 -8
SlnecnaCalifornia varit mozno staci sem tam. zavisi co deti jedia. potom hlavne pohyb. ziadne vysedavanie doma. treba behat vonku, ked sa da.
007iwb
13.6.2019 13:23 | |
+0 -5
SlnecnaCalifornia cez weekend sa snazim stravit s detmi vonku. zoberiem kus chleba a syr. voda sa najde vsade.
SlnecnaCalifornia
13.6.2019 13:27 | |
+4 -4
Feroo338-1 .... áno , často je to tak, že deti si za peniaze určené na desiatu kúpia všetko možné , iba nie desiatu. Často aj cigarety alebo drogy.
bbrblo
13.6.2019 13:34 | |
+4 -5
No keď vidím 8-10rocne deti ráno s pol litrovou plechovkou energetaku v ruke,tak mám dosť.
007iwb
13.6.2019 13:07 | |
+5 -7
Reagovať
zakladny problem vychovy mladych vytvara skolsky system. uci ziakov priemernosti. ale kazdy ziak sa zaujima o rozne predmety. niekto rad cita. iny radsej pocita. dalsieho pritahuje priroda. alebo niekto prejavuje talent na hudbu alebo sport.... treba v skole dat viacej priestoru zaujom deti. pomocou nich sa snazit aby sa zlepsili aj v druhych oblastiach. kazdy moze citat knizky z oblasti, ktora ho bavi. dosiahnu sa podstatne lepsie vysledky.
ako_zmija
13.6.2019 13:02 | |
+13 -1
Reagovať
Tretina deti a 90% ich rodicov.....A najhorsie, ze ty najvyzratejsi rodicia su najarogantejsi.............
Krassus
13.6.2019 12:59 | |
+9 -4
Reagovať
To je tak. Pred rokmi si rodičia vybavili zníženie hodín TV na školách, lebo ich rozmaznaní frackovia by dostali bobo. Že je obezitka na školách doma je obecný fakt. Preto: Ihneď zvýšiť počet hodín telocviku na aspoä 4 hod. za týždeň. Znova zaviesť povinnú brannú výchovu od 6 . ročníka, aspoň 2 hodiny za týždeň. Treba tie decká prinútiť hýbať sa. A aby som nezabudol, znova zaviesť základnú vojenskú službu pre chlapov a dobrovoľne aj pre baby. Zíde sa im to....
Feroo338-1
13.6.2019 12:57 | |
+15 -4
Reagovať
Za komancov byvalo doslova raritou ak v niektorej triede bol nejaky tucny ziak ci ziacka. No dnes sa to uplne zmenilo a zhyckane decka az prilis zlenively. Miesto prirodzeneho pohybu sa decka vyzivaju uz len v pocitacoch, smartfonoch a sladkych maskrtach z automatov. Samozrejme, ze sa to hned negativne odrazilo aj na ich kondicii.
macko1530
13.6.2019 12:30 | |
+20 -3
Reagovať
Čipsy, bagety, multivytaminove džusiky, sedenie v škole, sedenie doma pri TV, PC.. Potom to tak vyzera😁
Jerdna
13.6.2019 12:26 | |
+15 -2
Reagovať
Nebezpečne veľa kalóríí obsahujú dnes smartfóny a laptopy , hoci nie sú na jedenie.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
Letecký postrek
Kontroverzný glyfosát: obce ho už nechcú, štát nakupuje tisícky hektolitrov (+ mapa) Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Laure Plummer
V Nemecku sa konala razia proti islamistom: Zadržali šiestich ľudí
Ruský minister
Ruský minister Lavrov: Chceme sa sústrediť na rozvoj vzťahov s EÚ
V rakúskych Alpách sa zrútilo malé lietadlo: Hlásia obete
Americký
Toto neveští nič dobré: Američania zostrelili iránsky dron
Na snímke gólová
Dunajská Streda zvládla náročnú odvetu: Boje o Európu pokračujú
Outdoor summer
Meteorológovia dvíhajú varovný prst: Tohtoročný jún bol najteplejší v histórii
Na snímke útočník
Ovečkin ide robiť osvetu do Číny: Je dôležité ukázať ľudom čaro hokeja
Americká
Jedna z kongresmaniek, ktoré s Trumpom vedú slovnú vojnu, pritvrdila: Je to fašista!
(ilustračné foto).
Slovenské orgány odovzdali nájomného vraha zadržaného v Prahe: Zabíjať mal po celej Európe
Ružomberok
Ružomberok stroskotal na bulharskom tíme: V dvojzápase nestrelil ani gól
Sarah Nicole
Popravila ich v spánku: Matka zastrelila svoje dcérky († 5, † 7), dostala doživotie
Žena zobrala
Žena zobrala zákon do vlastných rúk: Vystopovala svoje ukradnuté auto a poslala zlodejov do väzenia