21.02.2020 07:04 | Šport | Hokej
Video

V slovenskom súboji bodoval Tatar aj Pánik: Kto sa nakoniec tešil z víťazstva?

V nočných zápasoch NHL sa predstavilo kvarteto slovenských hokejistov.

Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase NHL na ľade Washingtonu 4:3 po predĺžení. Na oboch stranách bodovali Slováci, v drese hostí prihral na gól Tomáš Tatar, za domácich asistoval Richard Pánik. Dvadsaťdeväťročný útočník Tatar strávil na ľade 15:53 minúty a mal tri plusové body. V úvode tretej tretiny prihral na tretí gól Canadiens, keď za bránkou súpera vybojoval puk a našiel voľného Bena Chiarota, ktorý strelou zápästím prekonal Bradena Holtbyho. Pre Tatara to bol šiesty bod v troch zápasch proti Capitals (1+5) v tejto sezóne. Celkovo dosiaľ nazbieral 55 bodov (21+34). "Habs" zvíťazili prvýkrát po piatich dueloch.

Domácim nepomohlo ani strelecké prebudenie Alexandra Ovečkina. Ruský kanonier ukončil gólové suchoty, keď sa presadil po piatich stretnutiach a dosiahol 699. zásah v profilige. Pánik sa podieľal na druhom góle Washingtonu a absolvoval 12:20 minúty. V prebiehajúcom ročníku má 15 bodov (7+8) a po Tatarovi je druhý najproduktívnejší Slovák.

Tampa Bay aj s Erikom Černákom podľahla na ľade Vegas 3:5. Slovenský zadák hral v prvej obrannej dvojici, ale nebodoval. Absolvoval 19:20 minúty a mal dve trestné minúty a dva mínusové body.

Martin Marinčin bol pri domácom víťazstve Toronta nad Pittsburghom 4:0. Odohral 17:40 minúty.