20.01.2020 13:55 | Šport | Šport mix

Slovákov potiahol štvorgólový Zaťovič, v Budapešti si zahrajú o konečné 13. miesto

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti zvíťazili v pondelňajšom zápase na majstrovstvách Európy v Budapešti nad hráčmi Malty 8:4.

Najväčšou mierou sa na tom podieľal skúsený Juraj Zaťovič, autor štyroch presných zásahov. Mužstvo pod vedením trénera Petra Nižného dosiahlo svoje prvé víťazstvo na šampionáte a v stredu od 11.30 h si zahrá o konečné 13. miesto. Jeho súperom bude víťaz popoludňajšieho súboja medzi Holandskom a Francúzskom.

Slováci urobili dôležitý krok k víťazstvu už v prvej štvrtine, ktorú po dvoch góloch Zaťoviča a jednom presnom zásahu Mareka Molnára vyhrali 3:1. V desiatej minúte viedli už trojgólovým rozdielom, keď rýchly brejk úspešne zakončil Samuel Baláž. Následne sa strelecky presadili aj Malťania, ale Slováci predsa len vyhrali polčas o tri góly, keďže 47 sekúnd pred jeho koncom trafil Maroš Tkáč. V tretej štvrtine sa hosťom podarilo znížiť na 4:6, ale hráči SR žiadne komplikácie nepripustili. Gólmi Zaťoviča a Kolárika zo začiatku poslednej časti odskočili na rozdiel štyroch gólov a duel následne doviedli do víťazného konca.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle mužov - Budapešť (Maď.) - skupina o 13. - 16. miesto:

Slovensko - Malta 8:4 (3:1, 2:1, 1:2, 2:0)
Góly SR: Zaťovič 4, Molnár, Maroš Tkáč, Baláž po 1, rozhodovali: Alexandrescu (Rum.) a Kun (Maď.)
Zostava SR: Hoferica, Kozmér - Čaraj, Zaťovič, Furman, Mitruk, Molnár, Maroš Tkáč, Bielik, Kováčik, Kolárik, Baláž.