26.10.2008 21:29 | Šport | Hokej

Trenčín - Slovan 3:4 po samostatných nájazdoch!

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

NEDEĽA
Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Ďuriš (Bobček, Valčák), 46. T. Radulay (Paroulek, Lintner), 50. Lelenas (V. Nemec, P. Mikuš) - 22. Lažo (Vaic, Sersen), 26. Kukumberg (Hujsa, Pavlas), 29. Hujsa (Uram), rozh. sam. nájazd premenil Lažo
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, T. Orolin, 5190 divákov

Zostavy:
Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Lintner, Urban, Bobček, Gábriš, J. Liška, J. Mikuš - Lelenas, Kóňa, V. Nemec - T. Radulay, Valčák, Paroulek - S. Saliji, M. Trochta, Čacho - L. Ružička, Marek Haščák, Ďuriš

Slovan: Konrád - Pavlas, Hlavačka, Devečka, Sersen, Huba, Petré, Bohunický, Hančák - Uram, Kukumberg, Hujsa - Lažo, Kropáč, Vaic - Baček, Hreus, Liščák - Gráčik, Šiffalovič
Úradujúci majster sa v Trenčíne prvýkrát predstavil bez trénera Zdena Cígera, mužstvo viedol Róbert Pukalovič. Svižný hokej v úvodnej dvadsaťminútovke nepriniesol príliš veľa gólových šancí, ale bolo sa na čo pozerať. Baček v 14. min nastrelil žrď trenčianskej bránky a Kropáč na odrazený puk nedočiahol. Už v úvodnej minúte druhej tretiny našiel v presilovej hre Pavlas krížnou prihrávkou Hujsu, ale ten puk nespracoval. Už po naskočení vylúčeného Homera dotlačil vyrazený puk do trenčianskej bránky Lažo a otvoril tak skóre zápasu. O chvíľu na to vystihol zlú rozohrávku domácich Pavlas, posunul puk na Hujsu a ten predložil gólovú prihrávku Kukumbergovi - 0:2. Z druhej tretiny neuplynula ani jej polovica a Slovan už viedol rozdielom troch gólov, keď Uram nabil Hujsovi. V polovici stretnutia hral Trenčín takmer minútu presilovku o dvoch hráčov, no takmer zahrmelo na druhej strane. Šiffalovič po naskočení na ľad išiel sám na domáceho gólmana, ale ten dobre vykorčuľoval. Zaskočená Dukla sa nedostávala príliš do šancí a pokiaľ si nejakú vypracovala, neskórovala ani z bránkoviska. V záverečnej minúte druhého dejstva napokon uspel po teči Ďuriš - 1:3. Trenčanom gól pomohol, v záverečnej časti stretnutia bratislavského súpera zatlačili pred ich gólmana Konráda. V 46. min prepustil Paroulek puk Radulayovi a ten spoza kruhov prestrelil Konráda - 2:3. O štyri min neskôr priťukol Nemec Lelenasovi a ten vyrovnal. Slovan mohol strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte v riadnom hracom čase, ale Kukumberg individuálnu akciu nedotiahol do konca. Bratislavčania hrali v úvode predĺženia 62 sekúnd presilovku 4:3, ale Dukla sa ubránila a o víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy a gól hosťujúceho Laža v 5. sérií.

Hlasy:
Július Penzeš (tréner Trenčína):
"Bolo to extraligové stretnutie, ktoré naozaj malo svoju vysokú kvalitu. Klobúk dolu pred naším tímom, ktorý sa po náročnom dvojzápase s Košicami a za dosť veľkej maródky, ktorá nás trápi, dokázal zdvihnúť a bol náročnému bratislavskému súperovi vyrovnaným partnerom. V druhej tretine sme urobili dosť veľké individuálne chyby, ktoré Slovan s rutinou dokázal potrestať. O to viac ma teší nezlomná vôľa, ktorou sme dokázali zápas vyrovnať. Napokon mal viac šťastia náš súper, ktorý zápas rozhodol v samostatných nájazdoch."

Róbert Pukalovič (zastupujúci hlavný tréner Slovana):
"Diváci videli kvalitné a dramatické stretnutie, s ktorým museli byť spokojní. Po obojstranne opatrnej prvej tretine sme sa naďalej pokúsili hrať našu hru a tromi strelenými gólmi sme sa dostali do výrazného náskoku. Škoda gólu, ktorý sme dostali v závere druhej tretiny a ktorým sa domáci tím naštartoval. Potom sme mali veľké problémy udržať aspoň remízu a po obojstranne opatrnom predĺžení sme nakoniec zvládli nájazdy lepšie my. Znova sa ukázalo, že únava či neschopnosť mužstva vyplýva len z hláv a myslenia hráčov, ktorí ak sa od toho odpútajú, môžu podávať kvalitné výkony."

SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Šechný (P. Segľa) - 5. S. Gron (Jenčík), 50. Rudolf Huna (S. Gron)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: R. Gavalier (Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Kalina, Tornay, 1040 divákov

Zostavy:
Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, Sadiki, Jelínek, Gurčík, J. Hrubý, Slaninák - Škovira, M. Palovčík, Havíra - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider

Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mocek, J. Tabaček, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda

Hneď v úvode mali Kežmarčania možnosť hrať presilovku. Tú v 2. min šikovnou strelou zužitkoval Šechný - 1:0. O poldruha minúty sa radovali aj favorizovaní hostia, keď hrubú chybu domácej obrany potrestal Gron. V ďalšom priebehu prvej tretiny boli diváci svedkami viacerých nepresností, ale aj sľubných šancí. Najbližšie ku gólu mal domáci kapitán Fedor, ktorý nezasunul puk do prázdnej bránky a hosťujúci Kmiť, ten sa nepresadil zoči-voči gólmanovi Klempovi. V prvej polovici druhej časti hry mali dvakrát početnú výhodu Košičania a raz domáci, no ani jedno mužstvo neskórovalo a stav sa nemenil. Festival vylúčení pokračoval aj v druhej polovici tretiny. Kežmarčania nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov, hoci sa Klempa musel poriadne obracať. Hostia aj v záverečnej 20-minútovke pokračovali v dobýjaní kežmarskej bránky. Strelecky sa im nedarilo presadiť až do 50. min, keď puk do siete dostal Rudolf Huna - 1:2. V ďalších minútach skúsení košickí hráči s prehľadom kontrolovali tesný náskok a nedovolili "jastrabom" vyrovnať ani v záverečnej power-play. Kežmarok si tak zaknihoval 14. prehru za sebou.

Hlasy:
Jerguš Bača (asistent trénera Kežmarku):
"Naši hráči podali veľmi bojovný a taktický výkon. Vyvarovali sa chýb, ktoré robili v predchádzajúcich zápasoch. Veľmi nás mrzí to, že sme opäť nezabezpečili výbornému domácemu fanúšikovi konečne prvé víťazstvo na vlastnom ľade."

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Vedeli sme, že domáci budú bojovať a hroziť z presilových hier. Na začiatku sme v oslabení dostali gól, na ktorý sme však rýchlo odpovedali. Nedarila sa nám naša kombinačná hra, domáci hrali veľmi zodpovedne. O víťazstvo sme museli bojovať až do konca, sme preto radi, že sa nám podarilo získať všetky tri body."

HK Ardo Nitra - MHC Martin 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Gálik (Hranáč), 32. T. Chrenko (Rais, Čaládi), 63. H. Ručkay (Čunderlík) - 14. M. Macho (L. Říha, Vantroba), 32. M. Macho (L. Havel, Drgoň)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: M. Macho (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Müllner, P. Šefčík, 2210 divákov

Zostavy:
Nitra: Púš - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Kudrna, M. Výborný, Rais, König, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Dobrý, Gálik, H. Ručkay - Hronský, Poljaček, Podstavek - Barčák, Čunderlík, Ecker

Martin: Lakosil - Drgoň, Vantroba, J. Polák, Babka, Kolba, I. Ďatelinka, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár

Domáci nastúpili proti tímu z hornej polovice tabuľky odhodlane a po sérii šancí a odrazených pukoch pred Lakosilom sa ujali v 8. min vedenia, keď v neprehľadnej situácii dorazil puk do bránky hostí Gálik - 1:0. V 14. min bolo vyrovnané, keď sa Macho dostal do brejku a po samostatnom úniku prekonal Púša. V 18. min prišla zaujímavá situácia. Lakosil rozohral puk až na ochrannú sieť, dve minúty však nedostal, no krátko na to sa po vykázaní z vhadzovania zahnal Martinčan Macho hokejkou po rozhodcovi a dostal osobný trest na 10 minút. V polovici druhej tretiny Török v úniku dvoch na jedného posunul Appelovi, no Púš bol na mieste. V 32. min vystrelil mladý obranca Nitry Rais od modrej čiary a puk sa po teči T. Chrenka dostal za Lakosilov chrbát - 2:1. O 28 sekúnd prišla okamžitá odpoveď hostí, keď sa Macho presadil cez obranu Nitry a strelou spomedzi kruhov druhýkrát v zápase prestrelil Púša. V 36. min mohli ísť hostia do vedenia, no po Dorničovej prihrávke spoza bránky trafil Török len do Púša. Domáci začali v tretej časti hry ofenzívnejšie, Gálik dostal z rohu klziska ideálnu prihrávku medzi kruhy, ale tvrdo vystrelil iba do Lakosila. Do konca tretej tretiny sa nerozhodlo, a tak prišlo na rad predĺženie. V ňom strelil víťazný gól Nitran H. Ručkay - 3:2.

Hlasy:
Jiří Kučera (tréner Nitry):
"Bolo to vyrovnané stretnutie. Martin potvrdil to, že je právom tak hore v tabuľke. Mal dve šance a strelil dva góly. Som rád, že sme napokon vyhrali, pretože to by už bol tretí zápas, ktorý by sme v predĺžení prehrali."

Marián Brusil (asistent trénera Martina): "Prišli sme víťazne naladení a úvod zápasu naznačoval, že by sme mohli uspieť. Na začiatku tretej tretiny nás však súper dostal pod tlak a v predĺžení mali domáci viac šťastia."

HK Orange "20" - MsHK Garmin Žilina 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 12. Hrivík (Uhnák), 14. Mertel (Deyl, A. Bezák), 22. Mertel (Molnár) - 7. Sivák (Hriňa, I. Droppa), 33. Hriňa (I. Droppa)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 47. Štajnoch (HK Orange "20") na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Novák, Stano, 617 divákov

Zostavy:
HK Orange "20": Andreanin - Ďaloga, Štajnoch, Deyl, J. Brejčák, Vizváry, Pekar, Košecký, Vyletelka - Mertel, O. Rusnák, A. Bezák - Molnár, Grošaft, Tybor - Lisoň, P. Kopecký, Slávik - Hrivík, Mišura, Uhnák

Žilina: Přikryl (22. Ševela)- Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, Jabrocký - Sivák, Koložváry, Važan - Brandis, Škoda, M. Kokavec - Valášek, Hajnik, V. Baláž

V 7. min počas presilovej hry po peknej kombinácii zneškodnil Andreanin strelu hosťujúceho Siváka, no o pár sekúnd neskôr úspešne tečoval Hriňovu strelu - 0:1. V 12. min Uhnák zachytil žilinskú rozohrávku, prihral Hrivíkovi a ten elegantným blafákom prekonal Přikryla - 1:1. O dve minúty neskôr sa slovenská dvadsiatka ujala vedenia, keď Mertel tečoval Deylovu strelu v presilovke - 2:1. Hneď v úvode druhej tretiny sa naskytla domácim možnosť presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil strelou od modrej čiary kapitán Mertel a vyhnal Přikryla z bránky - 3:1. V 33. min znížil na rozdiel jediného gólu Hriňa. V 45. min nevyužil ponúknutú šancu na zvýšenie skóre Rusnák, striedajúci gólman hostí Ševela však bol pozorný. V závere tím SR "20" odolal tlaku Žiliny a pripísal si tretie víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner SR "20"):
"My sme veľmi šťastní, že sme vyhrali tento zápas so Žilinou 3:2. Bol to z našej strany veľmi kvalitný zápas, chlapci dodržiavali to, čo sme si povedali. Prvá tretina nám vyšla podľa predstáv, boli sme dôrazní v osobných súbojoch, vyhrávali sme ich, dobre sme korčuľovali a viedli sme 2:1, čo bolo úplne skvelé. Vedeli sme, že príde ešte tlak Žiliny. Našťastie sme hrali presilovku piatich proti trom, ktorú sme zahrali výborne, dali sme gól na 3:1, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. V tretej tretine sme to už ubránili, dali sme do toho všetko a naše nadšenie bolo korunované víťazstvom."

Ján Šterbák (tréner Žiliny):
"Odohrali sme veľmi zlé stretnutie. Vedeli sme, že domáci budú hrať týmto štýlom - veľmi jednoduchým: dobre v obrane, rýchlo do protiútoku, napádaním v našej obrannej tretine. Presne na to sme hráčov upozorňovali. Za celých 60 min sme si vypracovali minimum gólových príležitostí."

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. R. Hartmann (Pálffy), 43. R. Hartmann (J. Mikúš, Beňa), rozh. sam. nájazd R. Hartmann - 22. Marcel Haščák (Skokan, Fabian), 32. Jarolín (M. Lukáč, Bartánus)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Tvrdoň, 2665 divákov

Zostavy:
Skalica: Rybár (14. Ondrejka) - M. Ivičič, Gründling, Jendek, Beňa, Škadra, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Ľ. Kolník, R. Školiak, Kocák - T. Višňovský, Kutálek, Pašek - Horský, Hollý, Šátek

Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka - A. Kroták, Rataj, Lapšanský - Marcel Haščák, Skokan, Buc - Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Martin Segľa, Piatak, Kolusz

Stretnutie sa začalo spomienkou na bývalého hráča HK 36 a slovenského reprezentanta Richarda Rampáčka, ktorý pred šiestimi rokmi tragicky zahynul. Od úvodných minút bol na ľade úplne iný Poprad ako na začiatku súťaže. Jeho hráči dobre korčuľovali a nedovoľovali domácim presadzovať sa vo vlastnom obrannom pásme. Predovšetkým pasáž od 6. do 13. min patrila hosťom, keď mali možnosť skórovať počas sérii presilových hier. Domáci sa ubránili a začali získavať miernu prevahu, k čomu im dopomohli aj Popradčania svojimi vylúčeniami. V 17. min jednu z presiloviek využil Hartmann, keď krátko predtým hlavný rozhodca Baluška gól Školiakovi pre údajné skoršie vniknutie hráča do bránkoviska neuznal. Diváci, ktorí sa zdržali dlhšie počas prvej prestávky v bufete, nevideli rýchly vyrovnávajúci gól hostí z hokejky Marcela Haščáka. Hráči Popradu dostali krídla a získali prehľad nad dianím na ľade. Ondrejka podržal domácich pri šanciach Rataja, Haščáka a Jarolína. Hostí nevyviedla z miery ani presilová hra Skaličanov, keď mužstvo podržal Šimonovič. Krátko po naskočení Haščáka na ľad skórovali druhýkrát. Gól strelil Skaličan vo farbách Popradu Jarolín - 1:2. Do konca tretiny mali šance aj domáci, ale Pálffy, dvakrát Hartmann i Školiak stroskotali na dobre chytajúcom Šimonovičovi.

Počas tretej tretiny sa hral vyrovnaný hokej, keď súperi mysleli predovšetkým na obranu. V 43. min po kombinácii prvej skalickej päťky vsietil svoj druhý gól v zápase Hartmann - 2:2. Hostia inšpirovaní vývojom zápasu neustále hrozili rýchlymi protiútokmi. V 51. min mal obrovskú šancu obranca Popradu Kasík, keď sa po naskočení z trestnej lavice rútil na Ondrejku, no minul domácu bránku. Keď sa v ďalšom priebehu tretiny gólom neskončili šance Lapšanského a domáceho J. Mikúša, muselo sa predlžovať. Predĺženie zmenu v skóre neprinieslo, a tak na rad prišli samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší domáci hráči, keď dva body zabezpečil Skalici svojím tretím gólom v zápase Richard Hartmann.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice):
"Chlapci mali enormnú snahu po víťazstve, dreli do konca, čo sa nám napokon aj vyplatilo. Získali sme dva body, za čo im patrí vďaka. Jednoducho sme v takej fáze, že sa strašne narobíme na strelený gól. Už musí prísť taký zápas, kde strelíme veľa gólov z tých šancí, ktoré si vypracujeme."

Tibor Turan (tréner Popradu):
"Z našej strany sme podali doteraz najlepší výkon. Prvé dve tretiny sme hrali parádny hokej, škoda nevyužitých príležitostí, ktoré sme mali v prvej a druhej tretine. Tretia tretina bola zo strany Skalice oveľa aktívnejšia, domáci nás zaskočili hneď na začiatku, keď vyrovnali na 2:2. Trochu sme išli do kolien, potom sme sa však vrátili do zápasu. Samostatné nájazdy sú o šťastí. Sme radi, že sme získali bod a verím, že budeme pokračovať v takejto hre aj naďalej."

SOBOTA

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Hvila (Klouda, M. Chovan), 46. L. Čierny (D. Vrbata, Juraško), 48. M. Chovan (Klouda, Hvila) - 31. Pardavý (Tománek, Rimmel), 41. Jánoš (Ľ. Sabol), 42. Bulík (Tománek), rozhodujúci sam. nájazd Tománek
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Orolin, Mášik, 3427 divákov

Zostavy:
Zvolen: J. Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Valach, Kolafa, Juraško - M. Chovan, Klouda, Hvila - Pavliš, F. Turek, D. Vrbata - Lelkeš, Lipiansky, Dubec - Markovič, M. Jurík, Macejka

Banská Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - Paľov, Štolc, M. Ižvolt

Vo Zvolene sa hralo v dobrej atmosfére, od úvodu s nasadením na oboch stranách. Do prvej šance sa dostali hostia v 7. min, keď Tomaška vysunul Štolca, ktorý sa dostal až pred zvolenského gólmana, no neprekonal ho a následne nebola úspešná ani dorážka Ižvolta. Zvolenčania odpovedali o dve minúty neskôr. Po chybe Frühaufa sa dostal k slovu Markovič, no tiesnený Petríkom nezakončil dobre. Gólový moment prišiel v 15. min po peknej akcii Hvilu, ktorý si "urobil" Štolca a cez jasle Moceka prekonal Petríka strelou po ľade - 1:0. Na začiatku druhej tretiny mohli vyrovnať Banskobystričania, Češík spoza bránky našiel Diana, ktorý sa zoči-voči Lacovi nepresadil. Postupne však prevzali iniciatívu domáci hokejisti, dostali sa do tlaku, ktorí však nezúročili. Prišiel trest v 31. min. Tománek v strednom pásme vysunul do brejku Pardavého, ktorý svoje sólo zavŕšil gólom - 1:1. Zvolenčania mohli odpovedať, no Škvaridlo pred Lacom dvakrát neuspel. Hostia boli dôraznejší, domáci útočnejší a Petrík v banskobystrickej bránke sa na nedostatok práce nemohol sťažovať.

V tretej tretine sa hral najlepší hokej s gólovým korením. Do vedenia išli hostia, po vyhratom buly Sabola skóroval spoza pravého kruhu Jánoš. O minútu neskôr sa dostal do samostatného nájazdu Bulík, ktorý ho využil a bolo 1:3. Domáci však zdvihli hlavu, ešte predtým nevyužil sólo Jánoš, a Vrbata sa nepresadil pred Petríkom. Zvolenčanom to vyšlo až 46. min, keď prihrávku spoza bránky zužitkoval z prvej a efektne L. Čierny - 2:3. O dve minúty neskôr sa presadil po peknej prihrávke Kloudu tiež spoza bránky pred Petríkom Chovan, ktorý vyrovnal do odkrytej svätyne. V závere mali ešte na hokejkách šance domáci Markovič a Dubec, no stav sa nemenil. V predĺžení nevyužili Zvolenčania presilovku štyroch na troch, a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Jánoš a Hvila mierili do žŕdky, no blafák vyšiel Tománkovi, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Banskú Bystricu.

Hlasy:
Miloš Holáň (tréner Zvolena):
"Hrali sme od začiatku útočne, dostali sme sa do vedenia a mohli sme využiť aj ďalšie šance. Mali sme ich v tomto zápase veľmi veľa, no triafali sme brankára do brucha či do hrude, nevedeli sme sa presadiť. Keďže Banskobystričania sa v tretej tretine dostali do dvojgóloveho vedenia, som spokojný aj s jedným bodom. Musím chlapcov pochváliť za to, že za stavu 1:3 si dokázali vytvoriť tlak a dostať zápas do predĺženia. Škoda, že sme nevyužili v predĺžení presilovku. Hostia mali v tomto zápase viac šťastia a rovnako tak i v samostatných nájazdoch.

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Neprišli sme do Zvolena s útočnou taktikou, trpezlivo sme si hrali svoju hru a to aj za nepriaznivého stavu. Podarilo sa nám vyrovnať, mali sme potom aj šance, ktoré sme nevyužili. Napriek tomu sa nám to na začiatku tretej tretiny podarilo. Išli sme do dvojgólového vedenia. Zvolenčania však dali pomerne rýchlo kontaktný gól, vytvorili si tlak a vyrovnali. Potom sme sa už sústreďovali na to, aby sme dotiahli zápas do nájazdov a rovnako ako v Nitre tak aj teraz sme boli úspešní vďaka Tománkovi. Hralo sa vo vynikajúcej atmosfére a hokej dnes patril našim fanúšikom."