10.12.2019 23:01 | Šport | Futbal

Inter nezvládol zápas proti Barcelone, Škriniar skončil v Lige majstrov

Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do osemfinále Ligy majstrov. V dueli F-skupiny vyhrali nad Slaviou Praha 2:1 a v tabuľke predstihli Inter Miláno, ktorý doma prehral s oslabenou Barcelonou 1:2.

V utorok si postup zabezpečili aj FC Liverpool, SSC Neapol, FC Valencia, FC Chelsea a Olympique Lyon.

Obhajca trofeje z Liverpoolu vyhral E-skupinu, keď na ihrisku Red Bullu Salzburg triumfoval 2:0, Neapol ide ďalej z druhej priečky po hladkom domácom triumfe nad KRC Genk 4:0. V drese SSC sa hetrikom blysol Arkadiusz Milik.

Inter Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom potreboval proti FC Barcelona získať minimálne rovnaký počet bodov ako Dortmund v dueli so Slaviou. Barcelona nastúpila vzhľadom k istote postupu bez viacerých opôr na čele s Lionelom Messim a v 23. minúte ju zblízka poslal do vedenia Carles Perez. Minútu pred prestávkou potom vyrovnal Romelu Lukaku prízemnou strelou z hranice šestnástky, ale nádeje Interu definitívne pochoval v 86. minúte Anssumane Fati strelou spoza šestnástky cez brániaceho Škriniara, ktorý k nemu mneskoro dostúpil - 1:2. Pred Inter sa na postupovú pozíciu predral Dortmund. Ten viedol nad Slaviou zásluhou Jadona Sancha od 10. minúty. Tomáš Souček síce ešte do prestávky vyrovnal, no Julian Brandt v 61. minúte strelou z uhla k bližšej žrdi rozhodol.

V H-skupine si postup zahatal dovtedajší líder tabuľky Ajax Amsterdam domácou prehrou 0:1 s Valenciou, ktorú v 24. minúte zariadil Rordigo pohotovou strelou zvnútra šestnástky. Španielsky tím ide do osemfinále z prvej priečky, druhú si zabezpečila Chelsea triumfom nad Lille 2:1. Londýnčania potrebovali doma vyhrať a ich plány začal napĺňať už po necelých dvadsiatich minútach Tammy Abraham, ktorý po spätnej prihrávke Williana otvoril skóre. Cesar Azpilicueta potom v 35. minúte pridal hlavou druhý gól a Lille už v závere iba skorigovalo.

Olympique Lyon sa v G-skupine pridal k už postupujúcemu Lipsku, keď s ním remizoval 2:2. Domáci zmazali dvojgólové manko a postupový bod im zariadil v 82. minúte gólom Memphis Depay. Bundesligista viedol v polčase 2:0, penalty premenili Emil Forsberg i Timo Werner. Z hry vypadol Zenit Petrohrad. Ten prehral na ihrisku Benficy Lisabon 0:3 a skončil až štvrtý aj bez Európskej ligy. Slovenský krídelník Róbert Mak naskočil za Zenit v 89. minúte.

Istotu účasti v osemfinále súťaže už v predstihu mali FC Barcelona, Bayern Mníchov, Juventus Turín, RB Lipsko, Manchester City, Paríž St. Germain, Real Madrid a Tottenham Hotspur.

Liga majstrov 2019/2020 vo futbale - 6. kolo skupinovej časti - utorok:

E-skupina:
SSC Neapol (Tal.) - KRC Genk (Belg.) 4:0 (3:0)
Góly: 3., 26. a 38. Milik (tretí z pok. kopu), 74. Mertens (z pok kopu)
Patrik Hrošovský (Genk) odohral celý zápas

Red Bull Salzburg (Rak.) - FC Liverpool (Angl.) 0:2 (0:0)

F-skupina:
Borussia Dortmund (Nem.) - Slavia Praha (ČR) 2:1 (1:1)
Góly: 10. Sancho, 61. Brandt - 43. Souček, ČK: 77. Weigl (Dortmund)

Inter Miláno (Tal.) - FC Barcelona (Šp.) 1:2 (1:1)

G-skupina:
Olympique Lyon (Fr.) - RB Lipsko (Nem.) 2:2 (0:2)
Góly: 50. Aouar, 82. Depay - 9. Forsberg (z pok. kopu), 33. Werner (z pok. kopu)

Benfica Lisabon (Portug.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 3:0 (0:0)
Góly: 47. Cervi, 59. Pizzi (z pok. kopu), 79. Azmún (vlastný), ČK: 56. Santos (Zenit)