27.11.2019 20:48 | Šport | Hokej

Trenčín a Zvolen natiahli víťazné série: Svojim sokom nedali najmenšiu šancu

Hokejisti Trenčína zvíťazili v stredu v 25. kole Tipsport Ligy doma nad Miškovcom 2:0 a zaknihovali šiestu výhru za sebou.

Hostia nastúpili iba s troma kompletnými útokmi, preto sa sústredili na rýchle striedania. V 2. min. im takmer vyšiel brejk. Galanisz našiel pred bránkou Loveia, no Valent svoj tím podržal. O dve minúty na opačnej strane Starostovu strelu od modrej čiary zastavil mantinel. Hráčov z úvodnej letargie vytrhol v 10. min. Mikyska, ktorý ideálne prihral pred prázdnu bránku Aldersonovi, ktorý už nemal problém poslať puk za Rajnov chrbát.

Úvod druhej tretiny patril Miškovcu. Vojtkova strela v neprehľadnej situácii narobila gólmanovi poriadne problémy. Na opačnej strane klziska zblízka nevyzrel na Rajnu mladučký Chromiak. V 27. min. sa do brejku dostal Vas. Jeho pokus Valent pokryl. O minútu neskôr z kruhu napriahol Valach a puk sa odrazil od bránkovej konštrukcie. V 33. min. mal vyrovnanie na hokejke St. Pierre. Strelou z pravého kruhu nastrelil iba pripraveného gólmana. Podobne neuspel v úniku v presilovke Vass. V 37. min. mohol zvýšiť na 2:0 Sádecký, ale osamotený pred Rajnom neuspel.

Dráma pokračovala v záverečnej časti. Do dvojgólového vedenia sa Dukla dostala v 49. min., keď Bezúch prepálil betóny brankára Rajnu a puk sa pomaly dokotúľal za bránkovú čiaru, čím definitívne rozhodol o osude stretnutia.

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v stredajšom domácom zápase 25. kola Tipsport Ligy HK Dukla Ingema Michalovce 5:2. O výsledku rozhodli troma gólmi v tretej tretine a dosiahli piate víťazstvo za sebou.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Góly: 18. Maier (Trotter, Drgoň), 19. Štrauch (A. Šťastný, Kolenič), 49. Trotter (Betker, Bonis), 53. Špirko (Kelemen, Thompson), 54. McPherson (Maier, Trotter) - 2. Dalhuisen (Lalancette, Mašlonka), 34. Galamboš (Juusela)

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Alderson (Mikyska, Bezúch), 49. Bezúch (Mikyska)