13.11.2019 06:55 | Šport | Hokej

Tatar zachránil pre svoj tím predĺženie, Chárov Boston pustil zápas z rúk

V deviatich nočných zápasoch NHL zasiahli do hry dvaja slovenskí hokejisti a obaja skórovali.

Tomáš Tatar pomohol gólom k domácemu víťazstvu Montrealu nad Columbusom 3:2 po samostatných nájazdoch. Strelecky sa presadil aj obranca Zdeno Chára, jeho Boston však v súboji proti Floride premárnil štvorgólový náskok a prehral napokon 4:5 po nájazdoch.

Tatar v dueli s Blue Jackets skóroval 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny a zachránil pre svoj tím predĺženie. Bol to pre neho šiesty gól v sezóne. Slovenský krídelník tak napravil svoje zaváhanie pri druhom góle hostí, keď cez neho poľahky prešiel Zach Werenski. V nájazdoch bol jediným úspešným exekútorom domáci Jonathan Drouin.

Boston viedol nad Floridou po druhej tretine 4:0, keď štvrtý gól Bruins strelil ich kapitán Chára. Najvyšší a najstarší aktívny hráč profiligy skóroval tretíkrát v prebiehajúcej sezóne. "Medvedi" však skvele rozohraný zápas pustili z rúk, Panthers najmä vďaka dvojici Keith Yandle (1+2) a Jonathan Huberdeau (0+3) dokázali vyrovnať a v nájazdoch rozhodol o ich triumfe Mike Hoffman. Za Boston odchytal celý zápas Fín Tuukka Rask, Slovák Jaroslav Halák bol na striedačke.