11.10.2019 21:16 | Šport | Hokej

Detva zaskočila rozbehnuté Košice, Slovan sa proti Popradu poriadne zapotil

Hokejisti Košíc doma nečakane zakopli s Detvou a v 11. kole Tipsport ligy prehrali 1:4. Hrdinom hostí sa stal trojgólový strelec Ján Sýkora, ktorý dosiahol hetrik z troch rôznych herných situácií.

Najprv v rozpätí 25 sekúnd v polovici zápasu premenil presilovku aj samostatný nájazd a tretí gól pridal v oslabení v 53. min. A to 29-ročný krídelník v minulej sezóne v play-off pomáhal práve Košiciam. Nečakané víťazstvo Detvancov na východe Slovenska pečatil v 57. min Peter Zuzin. Jediný gól Košíc dosiahol ešte v 27. min Marcel Haščák. Detva uštedrila Košiciam štvrtú prehru v sezónu a sama dosiahla štvrté víťazstvo. V Steel aréne triumfovala v najvyššej súťaži vôbec po prvý raz.

V súboji majstra z Banskej Bystrice s nováčikom z Michaloviec (2:1 pp) muselo o víťazovi rozhodnúť až predĺženie. O dvoch bodoch pre favorita rozhodol v 62. min kanadský útočník Jordan Hickmott. Banská Bystrica si udržala prvé miesto v tabuľke, Michalovce sú po štvrtej prehre na piatej priečke.

Nitra sa predstavila v Trenčíne už s novým trénerom Mariánom Bažánym a spočiatku sa zdalo, že nová metla dobre zametie. Po dvoch góloch kanadského útočníka Kala Kerbashiana viedli hostia po prvej tretine 2:0. Lenže potom sa Trenčínu vydaril dokonalý obrat. V druhej tretine Jozef Sládok a Boris Sádecký vyrovnali na 2:2 a v 54. min strhol víťazstvo na stranu Dukly Adam Lapšanský. Nitra po šiestej prehre v sezóne zostala na 11. mieste tabuľky. Zvolen doma splnil úlohu favorita a MAC Budapešť zdolal 5:1 aj zásluhou dvoch gólov Kanaďana Kyla Bonisa. Zvolen je na štvrtom mieste, Budapešť desiata.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji - 11. kolo základnej časti - piatok:

HC Košice - HC 07 WPC Koliba Detva 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 27. Marcel Haščák (Michal Chovan) - 31. J. Sýkora (Zuzin, Šišovský), 31. J. Sýkora (sam. nájazd), 53. J. Sýkora (Zuzin), 57. Zuzin (Šišovský, Martin Chovan)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺž. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 21. Bubela, 62. Hickmott - 42. Dalhuisen (Toma, Chalupa)

HKM Zvolen - MAC Budapešť 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Góly: 5. Bonis (McPherson, Trotter), 16. Mráz (Halama), 25. Bonis (McPherson, Thompson), 30. Preisinger (Lowney, Corrin), 40. Kolenič (Marcinek, Švarný) - 2. Bodó (Orbán, Langkow)

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 33. Sládok (Švec), 40. Sádecký (Štach, Lapšanský), 54. Lapšanský (Štach, Coughler) - 13. Kerbashian, 20. Kerbashian (Rais)

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase 11. kola Tipsport Ligy nad HK Poprad 2:1 po predĺžení.

Slovan Bratislava - HK Poprad 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 45. Štajnoch (Meszároš, Viedenský), 62. Žitný (Viedenský) - 33. Leclerc (Zagrapan). Rozhodovali: Lokšík, Stano – Gegáň, D. Konc ml., vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4532 divákov
Slovan Bratislava: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Demo – Kukumberg, Zigo, Abdul – Bondra, Viedenský, Pance – Žitný, Puliš, Matoušek – Miklík, Kytnár, Sloboda – Jendek
HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Brejčák, Magovac, Kozák, Kramár, Erving, Fabian, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matis, Paukovček, Kundrík – Leclerc, Zagrapan, Takáč – Matej Paločko, Ťavoda