Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.06.2019 18:35 | Správy | Zahraničné správy

Poplach v uruguajskej base: Utiekol nebezpečný taliansky mafián Rocco Morabito

Nebezpečný taliansky mafián Rocco Morabito v noci na pondelok utiekol z väzenia v uruguajskej metropole Montevideu. Podľa médií to oznámilo uruguajské ministerstvo vnútra.

Zločinec prezývaný "kokaínový kráľ Milána" bol v Uruguaji zadržaný pred dvoma rokmi a mal byť vydaný do Talianska. Morabito utiekol s tromi ďalšími spoluväzňami. Podľa oznámenia ministerstva sa im podarilo z väznice dostať cez strechu do susednej budovy. Tam prepadli a olúpili jednu ženu a pokračovali v úteku. Polícia po nich intenzívne pátra, ale zatiaľ bezvýsledne.

Taliansky mafián bol na úteku 23 rokov, než sa ho uruguajskej polícii podarilo 4. septembra 2017 zatknúť. Podľa informácií talianskej justície patril tento 52-ročný zločinec ku kalábrijskej mafii 'Ndrangheta a bol považovaný za jedného z najnebezpečnejších bossov tejto kriminálnej organizácie. Riadil predovšetkým obchod s drogami medzi Južnou Amerikou a Milánom. Za pašovanie narkotík a ďalšie závažné zločiny bol Morabito v Taliansku odsúdený v neprítomnosti na 30 rokov odňatia slobody.

Pátranie po ňom sa začalo v roku 1994 po tom, čo za takmer tonu latinskoamerického kokaínu zaplatil v prepočte okolo 7,8 milióna eur. Medzinárodný zatykač na neho bol vydaný o rok neskôr.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: ČTK

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Na snímke prezident SR Peter Pellegrini sa zúčastnil na pietnom akte pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov na vojenskom cintoríne v Petržalke.
Prezident pripustil predčasné voľby: Ak sa nestabilizuje Hlas a SNS, tak...
Minister tiež zdôraznil, že celú procedúru financoval z vlastného vrecka.
FotoVáš Tip
Minister Šutaj Eštok priznal nové vlasy: Poviem vám, prečo som bol na transplantácii
Polícia prenasledovala 16-ročného vodiča, zadržala ho v Stupave
Policajná naháňačka s nečakaným koncom! Budete prekvapení, kto sedel za volantom
Bývalá markizáčka má po novom tmavú farbu vlasov.
Foto
Adriana Poláková pribrala 10 kíl a ukázala bruško: Začína na sebe makať!
Nádor podžalúdkovej žľazy zabije ročne 900 Slovákov
Foto
Tento nádor ročne zabije 900 Slovákov! V boji s rakovinou rozhodujú dni: PRÍZNAKY
Bývalí prezidenti SR Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič, Andrej Kiska, Zuzana Čaputová s hlavou štátu Petrom Pellegrinim v Prezidentskom paláci.
Foto
Pellegrini, Čaputová, Kiska, Gašparovič a Schuster na spoločnom obede: Všetci sa zhodli na jednej veci!
Tyson Fury a Francis Ngannou
TOTO nikto nečakal: Tyson Fury oznámil koniec kariéry!
Rokovanie NRSR pokračuje.
Výbor nerokoval o téme zahraničnopolitického smerovania Slovenska: Neprišlo dosť poslancov
Matúš Šutaj Eštok
Vybral by si Šutaj Eštok cestu do Moskvy alebo na Ukrajinu? Jasná odpoveď!
Close-up thermometer. Mother measuring temperature of her ill kid. Sick child with high fever laying in bed and mother holding thermometer. Hand on forehead.
Slováci, buďte opatrní: Čísla STÚPAJÚ! Kde je to najhoršie?
Ross priznal, že žena zo Slovenska mu ukradla srdce.
FotoVáš Tip
Priznanie seriálového Rossa: Žena zo Slovenska mi ukradla srdce! Pozrite sa, o koho ide
Polícia SR (ilustračná fotografia).
Hrôzostrašný nález pri Trebišove! V rodinnom dome objavili mŕtvu ženu († 38): Cudzie zavinenie?