16.05.2019 09:28 | Šport | Hokej | MS v hokeji 2019

Ohlasy zahraničných médií: Čo sa to v závere so Slovákmi stalo?

V druhom zápase po sebe nezvládli záver. Kým s Kanadou inkasovali slovenskí hokejisti rozhodujúci gól 1,8 sekundy pred sirénou, proti Nemcom padol víťazný gól súpera 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa tak v druhom stretnutí za sebou pripravili minimálne o bodový zápis do tabuľky. A tým ich šance na postup medzi eltinú osmičku výrazne klesli.

25

Nielen samotní hráči Slovenska nechápali, čo sa v závere stalo, prečo už v druhom zápase po sebe neudržali vedenie a pripravili sa o víťazstvo. Rozoberajú to aj zahraničné média. Tu sú ich ohlasy:

Bild (Nem.): "Víťazstvo v poslednej minúte. Draisaitl nechal potešiť sa našich hrdinov z víťazstva aj po štvrtý raz. Nemecko zostáva nezdolané vďaka nášmu Ľadovému Nowitzkému! Hviezda Edmontonu trafila 27 sekúnd pred koncom a rozhodla zápas so Slovenskom."

FAZ (Nem.): "Prevrat na ľade! Predpoklady na nemecký úspech boli mizivé. Oproti súperovi o deň menej času na regeneráciu, zranenie brankára Grubauera, podľa reprezentačného trénera rozdielového hráča, a k tomu vypredaná Steel aréna, ktorá hnala domácich za víťazstvom. Napriek tomu nemecká reprezentácia majstrovsky zvládla dosiaľ najťažší test na týchto majstrovstvách sveta."

Die Welt (Nem.): "Štvrtý zápas a štvrté víťazstvo. Proti Slovensku reálne hrozila prvá prehra. V samom závere však Leon Draisaitl strelil víťazný gól Nemecka a štvrťfinále je teraz na dosah."

Sport1.de (Nem.): Hokejové šialenstvo! Draisaitl sa postaral o víťaznú koncovku drámy proti Slovensku. Nemecko má za sebou najlepší vstup do majstrovstiev sveta za ostatných 89 rokov."

DPA (Nem.): Štvrté víťazstvo vo štvrtom zápase a jednou nohou vo štvrťfinále. Nemecko zažíva najlepší štart na MS od roku 1930. Svoje víťazné série predĺžili aj Švajčiari a Rusi."

Championat.com (Rus.): "Slovákom asi niekto počaroval. Viedli nad Nemcami 2:1 a potom prehrali zápas za dve minúty. Slovenskí fanúšikovia smútia. Najprv im vzali body Kanaďania sekundu pred koncom a teraz ich zasa okradli v koncovke Nemci. Slováci to hrajú v Košiciach tak, že čo zápas, to dráma. Posledné tri sa však skončili ich prehrami a smútkom v dušiach ich fanúšikov."

Idnes.cz (ČR): Ďalšia nočná krádež v Košiciach. Prečo Slováci v závere poľavili? Stačilo málo a z burácajúcej haly vyprchala všetka radosť. Po dvoch nemeckých úderoch sa Steel aréna premenila na sieň nárekov. Slováci sa v stredu večer opäť nechali okradnúť o všetky body a ocitli sa nezávideniahodnej situácii."

Laola1.at (Rak.): Ďalší šok pre Slovákov z poslednej minúty. Po nešťastnej dráme s Kanadou im zostali slzy horkosti aj po Nemcoch."