16.02.2019 17:59 | Šport | Futbal

Slovan ostáva bez prehry: V šlágri kola zdolal DAC

Hneď prvý jarný zápas bol šlágrom pre DAC, keď Dunajská Streda hostila lídra Slovan Bratislava.

4

Pre domácich to bol aj otvárací zápas dokončenej MOL Arény, ktorá má kapacitu 12.575 miest. V 4. minúte Šporar dostal výbornú loptu medzi obrancami, Jedlička po vybehnutí poslal loptu na roh. Následne po centri Holmana hlavičkoval Šporar vedľa. Na druhej strane v 6. minúte Taiwo skúšal prejsť cez dvoch obrancov Slovana, ale neuspel. V 15. minúte po centri Suchockého pohrozil hlavou Šporar, vyznamenať sa musel brankár Jedlička. V 21. minúte po rohovom kope Treťjakova to skúšal nožničkami K. Vida, ale jeho strelu Šporar zblokoval.

O minútu neskôr získali slovanisti loptu v strede poľa, po prihrávke mohol Moha postupovať na bránu z ľavej strany, ale Jedlička opäť výborne vybehol a zmaril šancu. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, viac nebezpeční boli hráči Slovana, hlavne Šporar mútil veľa vody pred bránou DAC. V 37. minúte musel byť Apau vystriedaný, keďže pri jednom zo súbojov si zranil rameno. V 40. minúte vystrelil z ľavej strany K. Vida, ale Greif výborne zasiahol. V 43. minúte prišla najväčšia šanca prvého polčasu. V strede poľa získal loptu Kalmár, prihral do behu Taiwovi, ktorý poslal loptu na Treťjakova, jeho strela tesne minula ľavú žrď. V 45. minúte po rohovom kope Holmana hlavičkoval tesne vedľa Božikov.

Druhý polčas začali lepšie hostia. Šporar unikol na pravej strane, po prihrávke zakončil pred bránou Moha, ale Jedlička ukázal svoje umenie. V 57. minúte akciu DAC zakončil Treťjakov, Greifovi to však nerobilo problém. V 61. minúte zahrával Suchockij priamy kop z ľavej strany, po hlavičke Šporara skončila lopta v sieti, ale gól kvôli ofsajdu neplatil. V 64. minúte to skúšal z diaľky Treťjakov, Greif vyrazil loptu na roh. V 67. minúte centroval do pokutového územia Kalmár, nebezpečnou strelou zakončil Taiwo. V 78. minúte pri centri trafila lopta ruku Blackmana, rozhodca nariadil pokutový kop a Šporar ho bezpečne premenil – 0:1. V 82. minúte po centri Holmana trafil Ljubičič hlavou brvno. Domáci sa tlačili dopredu, do zakončenia sa však nedostali. V 90. minúte reklamovali domáci ruku Mohu vo vlastnej šestnástke, rozhodca však penaltu neodpískal. V závere už výsledok nemenil, Slovan tak zvýšil svoj náskok na čele tabuľky.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 79. Šporar (z 11 m). Rozhodovali: Glova – Benko, Hrčka, ŽK: K. Vida, Kalmár - Ljubičić, Šporar, Moha, 12.135 divákov
DAC: Jedlička – Blackman (85. Kone), Šatka, Huk, Koštrna – Herc (85. Ronan), M. Vida, Kalmár – Treťjakov, Taiwo (80. Čmelík), K. Vida
Slovan: Greif – Apau (37. Medvedev), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, De Kamps – Čavrič, Holman (85. Guzmics), Moha – Šporar