10.09.2018 21:28 | Šport | Futbal

Najhoršia prehra v ére samostatnosti: Rusko deklasovalo Česko!

Ruskí futbalisti zvíťazili v pondelňajšom prípravnom zápase v Rostove nad Donom na Českom vysoko 5:1.

Česi, ktorí sú súperom Slovenska v Lige národov 2018/2019, inkasovali tri góly už v prvej polhodine zápasu. Domáci štvrťfinalista MS 2018 tak nadviazal na piatkovú výhru v LN v Turecku (2:1). Výber trénera Stanislava Čerčesova udrel prvýkrát už v 8. minúte, keď sa presadil Alexej Ionov. ten využil zlé postavenie obrany hostí a chladnokrvne premenil nájazd. Po ďalšej pozičnej chybe obrany výberu Karla Jarolíma Anton Zabolotnyj zvýšil v 24. minúte na 2:0 a Ionov o päť minút bez problémov premenil pokutový kop za faul hostí v šestnástke. V druhom dejstve sa český výkon o trochu zlepšil a v 74. minúte znížil Tomáš Souček, ale Rusi v 79. minúte po rohu z hlavy Aleksandra Jerochina dosiahli ďalší gól. Klinec do českej rakvy zatĺkol v 83. minúte Dmitri Poloz.

Česi sa v LN predstavia na Slovensku 13. októbra, keď sa postavia v LN v Trnave mužstvu kouča Jána Kozáka. V 1. skupine B-divízie LN vo štvrtok 6. septembra prehrali doma s Ukrajinou 1:2, Slováci v nedeľu 9. septembra prehrali s Ukrajincami v Ľvove 0:1. "Zaváhania, prehraté súboje, zbytočná strata lopty pred penaltou. Veľmi sme im dopomohli ku gólom, pri všetkých prvých troch góloch sme zaváhali a to určilo tvár stretnutia. Mám z toho pachuť, je mi ľúto českých fanúšikov," citoval portál idnes.cz Jarolíma, ktorý pripustil, že tím potrebuje nový impulz: "V najbližších hodinách bude jasnejšie." Pre Česko je prehra 1:5 najhoršou v ére samostatnosti.