06.09.2018 22:45 | Šport | Futbal

Začala sa Liga národov: Šláger majstrov sveta proti Nemcom gól nepriniesol

Futbalisti Nemecka remizovali v šlágri štvrtkového programu Ligy národov UEFA 2018/2019 s Francúzskom 0:0.

Duel 1. skupiny A-divízie v Mníchove bol súbojom majstrov sveta z dvoch uplynulých šampionátov.

Očakávaný súboj gigantov divákom v prvom polčase veľa krásy neukázal. Nemci boli o kúsok aktívnejší, Francúzi sa z defenzívnej ulity do nebezpečných pozícií na polovici súpera dostávali sporadicky. Brankár domácich Manuel Neuer musel prvýkrát zasahovať až v 36. minúte po hlavičke Oliviera Girouda, pred prestávkou ho potom ešte z priameho kopu ohrozil Kylian Mbappé. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Francúzom, oba tímy ale mali problém finalizovať akcie. V 64. minúte brankár hostí Alphonse Areola s námahou zlikvidoval pokus Marca Reusa z hranice šestnástky. Nemci v záverečnej štvrťhodine mohli rozhodnúť, no Areola zmaril šance Matsa Hummelsa i Matthiasa Gintera.

Wales si v stretnutí B-divízie v Cardiffe poradil s Írskom suverénne 4:1. V dueli Slovinsko - Bulharsko (1:2) proti sebe nastúpili dvaja hráči bratislavského Slovana - na domácej strane útočník Andraž Šporar a na bulharskej obranca Vasil Božikov. O triumfe hostí rozhodol dvoma gólmi Božidar Krajev. Nóri si doma poradili s Cyprom 2:0.

Gruzínska futbalová reprezentácia pod taktovkou slovenského trénera Vladimíra Weissa vstúpila do zápolení v D-divízii výhrou 2:0 nad domácim Kazachstanom. Lotyši iba remizovali s Andorrou bez gólov a Gibraltár prehral s Macedónskom 0:2. Arméni štvrťhodinu pred koncom rozhodli o víťazstve 2:1 nad Lichtenštajnskom…

Kazachstan - Gruzínsko 0:2 (0:0)
Góly: 69. Čakvetadze, 74. Malij (vlastný)
Riga:
Lotyšsko - Andorra 0:0

4. skupina
Jerevan:
Arménsko - Lichtenštajnsko 2:1 (1:1)
Góly: 31. Pizzelli, 76. Barseghjan - 33. Wolfinger, ČK: 74. Polverino (Lichtenštajnsko)