22.05.2018 19:59 | Šport | Futbal

Začal sa boj o Fortuna ligu: Senica si to na úvod skomplikovala

V úvodnom zápase baráže o udržanie sa vo futbalovej Fortuna lige zvíťazili v utorok futbalisti domácej MFK Skalica v derby nad FK Senica 2:1. Odveta sa bude hrať v sobotu 26. mája v Senici (17.20 h.).

Hostia síce išli v prvom polčase do vedenia v 10. minúte vďaka venezuelskému útočníkovi Ronaldovi Chacónovi, ale domáci po zásahu Jozefa Sombata vyrovnali a v nadstavenom čase ich dostala do vedenia hlavička kapitána Pavla Majerníka. V druhom dejstve sa pred návštevou 2137 divákov už skóre nezmenilo, hoci domáci prišli v 84. minúte o vylúčeného obrancu Jána Mizeráka. A tak do odvety pôjde v o čosi lepšej pozícii zatiaľ stále druholigista.

Víťaza baráže určia tradičné "pohárové" kritériá, teda v prvom rade počet získaných bodov, následne rozdiel v skóre a väčší počet gólov strelených na ihrisku súpera. Ak sa oba duely skončia rovnakým výsledkom, bude v odvete nasledovať predĺženie 2x15 minút. Ak sa ani v ňom nerozhodne, účastník budúceho ročníka FL vzíde z rozstrelu zo značky 11 m.

MFK Skalica - FK Senica 2:1 (2:1)

Góly: 23. Sombat, 45.+1 Majerník - 10. Chacón. Rozhodovali: Kružliak – Benko, Galo, ŽK: Szöcs, Švrček, Mizerák, Opiela – Villarraga, Zezinho, ČK: 83. Mizerák (Skalica) po 2. ŽK, 2137 divákov.

Skalica: Fišan - Švrček, Szöcs, Majerník (77. Majtán), Mizerák - Opiela, Šebesta - Sombat (78. Tomovič), Haša, Hlavatovič - Dolný (85. Jakubek)

FK Senica: Holec - Herrera, Ranko, Práznovský, Villarraga - Richtárech (82. Vaščák), Zezinho - Cuadros (75. Suchan), Castaňeda, Lupták - Chacón (66. Kitambala)