30.03.2018 08:10 | Šport | Hokej

Skvelý Jurčo strelil dva góly, Sekera bodoval tiež: Do play off postupujú ďalšie tímy

Dva góly slovenského útočníka Tomáša Jurča pomohli k domácemu triumfu Chicaga 6:2 nad Winnipegom v zápase zámorskej NHL v noci na piatok.

Jurčo strelil v sezóne piaty a šiesty gól. V súboji najprv v 25. minúte zvýšil na 3:0, resp. v 32. minúte už na 4:0 pre Blackhawks. Chicago ukončilo negatívnu štvorzápasovú sériu prehier na domácom ľade.

Do play off postúpilo Toronto aj Washington, hoci nehrali. Pre Capitals potvrdila miestenku v play off výhra Pittsburghu nad New Jersey 4:3 po predĺžení, pre Maple Leafs znamenala spečatenie účasti v bojoch o Stanleyho pohár výhra Ottawy nad Floridou 3:2 po predĺžení.

Zo Slovákov bodoval aj obranca Andrej Sekera, ktorý si pri prehre jeho Edmontonu 1:2 na ľade Vancouveru zapísal asistenciu.

Boston bez zraneného kapitána Zdena Cháru zdolal doma Tampu Bay 4:2 a dostal sa na čelo Atlantickej divízie. Ottawa bez zraneného útočníka Mariána Gáboríka zvíťazila doma nad Floridou 3:2 po predĺžení. Dvojnásobný obhajca Pittsburgh vyhral 4:3 na ľade Devils vďaka ďalšiemu exportnému gólu Sidneyho Crosbyho v predĺžení, keď kapitán Pens "bejzbalovým úderom" prekonal brankára Keitha Kinkaida.

Postúpiť do play off mohlo aj San Jose, to by ale muselo zdolať najlepší tím profiligy Nashville a to sa nestalo, keď Predators doma uspeli 5:3.