14.02.2018 15:28 | Šport | Hokej

Heroický výkon našich chlapcov! V prvom zápase na ZOH sme zdolali Rusov

Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrali vo svojom prvom zápase na ZOH v Pjongčangu nad Olympijskými športovcami z Ruska 3:2.

7

Slováci mali zlý vstup do zápasu, keď už v 5. minúte prehrávali 0:2. V závere prvej tretiny však vyrovnali na 2:2 a v 49. minúte strelil obranca Peter Čerešňák víťazný gól svojho tímu.

Slováci nastúpia na ďalší zápas v piatok o 4.10 SEČ proti tímu USA, OŠR budú hrať v rovnaký deň o 8.40 proti Slovinsku.

Slovensko - OŠ z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) - 3. Prochorkin (Gavrikov, Vojnov), 5. Kaprizov (Gusev). Rozhodovali: Rantala (Fín.), Iverson - Vanoosten (obaja Kan.), Lederer (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4025 divákov.