Hilda
13°C  Oblačno  |  Bratislava
20.09.2017, 20:35 | Šport | Futbal

Trenčín konečne zabodoval naplno: Nitre pomaly dochádza dych a začína platiť nováčikovskú daň

V stretnutí 9. kola Fortuna ligy sa stretli mužstvá AS Trenčín a FC Nitra. Domácim konečne vyšiel zápas a porazili hostí z Nitry v pomere 2:1.

Na začiatku stretnutia sa oba celky iba hľadali. Až v 22. minúte vybojoval Ubbink loptu pre Gonga. Jeho centrovanú loptu poslal do siete pohotový Mance. Futbal sa následne rozbehol do vyšších obrátok. Už o dve minúty mal vyrovnanie na hlave Balaj. Tiesnený však nedokázal hlavou zakončiť presne. V 27. minúte loptu hlavou dočahoval nízky Beridze. Jeho pokus s námahou vytesnil pohotový Hroššo. Trenčania boli aktívnejší a hralo sa zväčša na polovici nováčika. V 35. minúte vystrelil z vnútra pokutového územia Gong. Jeho technická strela preletela ponad brvno.

Hostia v úvode druhé polčasu nastúpili ofenzívne naladení. Niekoľko náznakov šancí zostalo bez gólovej odozvy. Na opačnej strane po rýchlom brejku tesne vedľa pravej tyče vystrelil aktívny Gong. V 54. min využil pošmyknutie sa obrancu Beridze a tvrdou ranou preveril pripravenosť Hrošša. Už o dve minúty poslal nebezpečný center do pokutového územia Kuník, no Ivančík halfvolejom neprestrelil obrancu. V 63. min preletela lopta z rohového kopu cez celú šestnástku a skúsený Kóňa ju hlavou poslal pod brvno. V 70. min si Janga nabehol na center za obranu. Zblízka však už nedokázal umiestniť loptu do siete a trafil iba vybehnutého Hrošša.

O päť minút už prihrávkou od Ubbinka na hranicu veľkého vápna nepohrdol a poslal Trenčín druhý raz do vedenia. Osem minút pred naplnením riadneho hracieho času mohol pokoj na domáce kopačky priniesť Skovajsa, lenže jeho strela sa odrazila od tyče a dorážku pokryl Hroššo. AS si v závere víťazstvo podržal a z troch bodov sa tešil po dvoch mesiacoch.

AS Trenčín - FC Nitra 2:1 (1:0)
Góly: 22. Mance, 75. Janga – 63. Kóňa. Rozhodovali: Sedlák – Somoláni, Ferenc, 2085 divákov
 Zostavy a striedania:
 Trenčín: Šemrinec – Čögley, Lawrence, Kleščík, Skovajsa – El Madioui – Ubbink, Paur (71. van Haaren) – Gong (67. Janga), Mance (90. Čatakovič), Beridze
 Nitra: Hroššo – Chovanec, Niba, Križan, Kuník – Fábry (84. Abrahám), Šimončič, Kóňa, Valenta (84. Machovec), Balaj, Ivančík (71. Ngeyitala)