17.08.2017 08:20 | Šport | Futbal

Superpohár v rukách Realu, Barcelonu načal prekrásny gól Asensia

Futbalisti Realu Madrid sa stali desiatykrát víťazmi španielskeho Superpohára.

V odvetnom dueli zvíťazili na domácej pôde nad FC Barcelona 2:0 a nadviazali na nedeľňajší triumf 3:1 z Camp Nou. Pre zverencov trénera Zinedina Zidana je to už druhá trofej v novej sezóne, pred týždńóm vyhrali v macedónskom Skopje v zápase o európsky Superpohár nad Manchestrom United 2:1.

Real nastúpil v odvete proti Barcelone bez Cristiana Ronalda, ktorý dostal v úvodnom súboji červenú kartu, následne strčil do hlavného rozhodcu a vyslúžil si päťzápasový dištanc. Po vypršaní trestu už bol k dispozícii dispečer stredu poľa Luka Modrič. "

Biely balet" mal raketový štart a už v 4. minúte sa ujal vedenia po exportnej ďalekonosnej strele Marca Asensia. Barcelona mohla vyrovnať vďaka Lionelovi Messimu, no ten stroskotal na Keylorovi Navasovi. Triumf Realu spečatil v 39. minúte Karim Benzema po prihrávke Marcela. V druhom polčase mala Barcelona viaceré šance na skorigovanie výsledku, Messi však iba opečiatkoval brvno a hlavička Luisa Suareza skončila na žrdi.