20.04.2017 07:02 | Šport | Hokej

Boston je krok od vypadnutia, prvý postupujúci je už známy

Hokejisti Anaheimu Ducks postúpili ako prvý tím do 2. kola play off zámorskej NHL.

V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Calgary 3:1 a sériu hranú na štyri víťazné súboje ovládli suverénne 4:0.

Hráči Washingtonu Capitals uspeli vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL na ľade Toronta 5:4. V sérii vyrovnali stav na 2:2. V domácom drese odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, nebodoval a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod.

Domáci prehrali prvú tretinu 1:4, potom sa ale spamätali, znížili na 3:4. Víťazný gól hostí strelil T.J. Oshie v 53. minúte, bol jeho druhý v zápase. Zápas číslo 5 je na programe v noci na sobotu SELČ.

Nedarilo sa ani ďalšiemu klubu slovenského reprezentanta, Boston s kapitánom Zdenom Chárom doma tesne podľahol Ottawe 0:1 a Senators tak vedú v sérii už 3:1 na zápasy. O triumfe hostí rozhodol v tretej tretine Bobby Ryan, brankár kanadského tímu Craig Anderson zastavil 22 striel a zaknihoval štvrtý shutout v play off v kariére. Chára odohral vyše 24 minút a zapísal si mínusový bod.

V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues ale vedú v sérii 3:1.

Výsledky:

4. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie:

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Hyman (Gardiner, W. Nylander), 26. J. van Riemsdyk (Rielly, Marner), 52. Matthews (Hunwick, C. Brown), 60. Bozak (Marner, W. Nylander) - 3. Oshie (Bäckström, Schmidt), 5. Ovečkin (Shattenkirk), 14. T. Wilson (Eller, Orlov), 17. T. Wilson (Burakovsky, Orpik), 53. Oshie (Bäckström).

(stav série: 2:2)

Boston Bruins - Ottawa Senators 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 46. B. Ryan (E. Karlsson, Brassard).

(stav série: 1:3)

4. zápasy štvrťfinále Západnej konferencie:

St. Louis Blues - Minnesota Wild 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 17. Coyle, 37. Hanzal (Pominville, Prosser).

(stav série: 3:1)

Calgary Flames - Anaheim Ducks 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 37. Monahan (K. Versteeg, Brouwer) - 6. Eaves, 7. Thompson (Rakell, Perry), 20. Getzlaf.

(konečný stav série: 0:4, postúpil Anaheim Ducks).