10.12.2016 19:45 | Šport | Futbal
Video

Na futbale sa poriadne iskrilo: Duel Myjavy so Slovanom poznačila šarvátka!

Ešte pred začiatkom samotného stretnutia sa uskutočnil slávnostný úvod, keďže s kariérou sa týmto duelom lúčil dlhoročný kapitán domáceho tímu, Martin Černáček.

To akoby bolo aj impulzom pre kopaničiarov, ktorí vstúpili do zápasu aktívne a po prvý raz pohrozili už vo 4. minúte, hlavička Pavlíka skončila nad bránou. Už o minútu sa ale skóre menilo, Machovec nacentroval do pokutového územia, Abrahám priťukol loptu Pekárovi a ten ju umiestnil k žrdi – 1:0. Slovan mohol rýchlo vyrovnať, v 8. minúte poslal loptu pred bránu Soumah, ale Machovec ju z bránkovej čiary odkopol do bezpečia. Soumah sa individuálne presadil aj o štyri minúty, dokázal sa zbaviť obrannej dvojice, ale pri pokuse obísť Hrušku si posunul loptu príliš ďaleko. Hra sa postupne viac upokojila, Myjavčania pohrozili v 26. minúte z priameho kopu, Kolár mieril privysoko. V závere prvého dejstva ešte preveril Grejfa zo strednej vzdialenosti Kóňa.

Po zmene strán hlavičkoval v 48. minúte nad bránu De Marco. V 57. minúte bol najskôr vo veľkej šanci Soumah, jeho pokus zneškodnil Hruška, lopta sa ešte odrazila k striedajúcemu Oršulovi a ten už nemal problém trafiť odkrytú bránu – 1:1. Hostia boli naďalej aktívnejší, v 63. minúte vystrelil zo strednej vzdialenosti Kubík. Tlak Slovana bol vo zvyšku zápasu sterilný, domácim sa nedarilo finalizovať kontry. V nadstavenom čase bol ešte vylúčený Savičević po druhej žltej karte. To však ešte nebolo všetko. Po taktickom faule Kukoľa na Scheta ten následne sotil do domáceho hráča, nastala šarvátka, v ktorej boli zapojení takmer všetci hráči a výsledkom boli udelené červené karty pre Kukoľa a Scheta.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 5. Pekár – 57. Oršula. Rozhodoval: Glova, ŽK: Duga, Abrahám, Pavlík – Kubík, Priskin, Savičević, De Marco, ČK: 90.+ Kukoľ - 90.1 Savićević (po druhej ŽK), 90.3 Schet, 837 divákov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlté Moravce–Vráble 1:0 (1:0)

Gól: 25. Vida. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Zs. Németh, Kontár –  Gešnábel, 3777 divákov.

MFK Ružomberok - FK Senica 2:1 (1:0)

Góly: 11. Mareš, 72. Gál-Andrezly - 82. Kosorin. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Lačný, Chrien, P. Maslo - Březina, 1075 divákov.