23.11.2016 08:20 | Šport | Futbal

Toto milionárska súťaž ešte nezažila: Rekordný gólostroj, vtipná hrúbka a senzačný návrat Reusa

Tak toto bolo niečo! Zápas Ligy majstrov medzi Borussiou Dortmund a Legiou Varšava sa premenil v nevídanú prestrelku.

Takú ešte milionárska súťaž nezažila. Favorit nakoniec vyhral 8:4. A fanúšikovia sa skutočne bavili. Parádne góly, ale aj obrovská chyba a ešte úchvatný návrat Marca Reusa. To všetko ponúkol duel medzi Dortmundom a Legiou.

Ako prvý sa prekvapivo radovali hostia z Poľska. Útočník Legie Aleksandar Prijovič predviedol parádnu strelu, ktorou obstrelil obrancu a loptu zatočil nechytateľne k žrdi. Lenže radosť hosťujúcim hráčom dlho nevydržala.

Dortmund sa do toho totiž poriadne obul a prišla na rad diabolská päťminútovka. Tú režíroval záložník Shinji Kagawa, ktorý sa presadil dvakrát počas dvoch minút. Na oba góly mu prihrával mladý Ousmane Dembélé.

Otvoriť galériu
O chvíľu potom prišiel tretí zásah. Nutné dodať, že s veľkým prispením hosťujúceho brankára. Radoslaw Cierzniak totiž vyboxoval loptu po štandardnej situácii nešikovne do domáceho Núrího Sahina a od jeho brady sa lopta odrazila do bránky - 3:1.

Nikto nemohol tušiť, že toto bola ešte len rozcvička. Hosťujúca Legia, ktorá v minulom zápase Ligy majstrov uhrala šokujúcu remízu 3:3 s Realom Madrid, sa totiž nevzdala. V 24. minúte znížil svojím druhým gólom Prijovič na 2:3.

Lenže sila Dortmundu je skutočne obrovská. Päť minút po znížení to dokázal opäť mladý Dembélé, ktorý zvýšil na 4:2. A o ďalšie tri minúty vybuchol štadión piatykrát. Tentoraz však ešte viac, trafil sa totiž Marco Reus.

Nemecký reprezentant, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou, sa na ihrisko vrátil po 6 mesiacoch. Dlhá pauza sa na ňom ale vôbec nepodpísala. Reus mal veľkú chuť a v druhom polčase to hráči Legie spoznali ešte dvakrát.

Áno, Reus nakoniec zaznamenal hetrik. Druhý gól dal hneď po prestávke, tretí v nastavení. Medzitým však nuda tiež nebola. Za domácich sa totiž trafil Felix Passlack a dvakrát dostali loptu do siete tiež hostia.

Suma sumárum, Dortmund zdolal Legiu 8:4. Dvanásť gólov v jednom zápase ešte pritom Liga majstrov nikdy nevidela. Na tento večer sa preto len tak nezabudne.

Mimochodom, zaujímavý je pohľad na individuálne štatistiky domácich borcov. Marco Reus 3+1, Ousmane Dembélé 1+3, Shinji Kagawa 2+1. Tomu sa hovorí ofenzívna sila. A to ešte najlepší strelec Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang prišiel na ihrisko až v 70. minúte...

Padol nový rekord!

Historický rekord v počte gólov videli diváci v stretnutí Ligy majstrov 2016/2017 v Dortmunde. Domáca Borussia zvíťazila v prestrelke 8:4 nad Legiou Varšava a poslala do minulosti predchádzajúci zápis z duelu Monaco - Deportivo La Coruňa 8:3 z novembra 2003.