14.04.2016 23:12 | Šport | Futbal

Famózny obrat Liverpoolu: Heroickým výkonom si vystrieľal postup!

Futbalisti FC Liverpool, Šachtaru Doneck a FC Villarreal postúpili do semifinále tohtosezónnej edície Európskej ligy.

Dortmund sa po domácej remíze 1:1 rozstrieľal až na pôde Liverpoolu, kde viedol už 3:1, no domáci si heroickým výkonom napokon vystrieľali postupový triumf 4:3. Famóznemu obratu sa slovenský reprezentant Martin Škrtel prizeral len z lavičky náhradníkov. Duel medzi FC Sevilla a Athletic Bilbao dospel po triumfe hostí 2:1 do predĺženia.

Vypredaný Anfield čakala po elektrizujúcom nástupe v úvodných desiatich minútach studená sprcha. Dve nepresné rozohrávky Liverpoolu potrestala Borussia premenenými protiútokmi a od začiatku priklonila postupové misky váh na svoju stranu. V 5. minúte dorazil loptu do odkrytej brány Mchitarjan a o chvíľu nato ju namieril Aubameyang sprava špičkou kopačky do šibenice. Potom sa dostal k slovu aj Liverpool, vytvoril si niekoľko možností na gól, ale zníženia sa nedočkal.

Po zmene strán sa domácim podarilo gradujúci duel zdramatizovať, elegantnú kombinačnú akciu zakončil gólom Origi. "The Reds" sa nakopli, ale neustrážili si zadnú líniu. V 57. minúte vystruhol Hummels kolmicu na Reusa a ten nikým nekrytý zľava prestrelil Mignoleta - 1:3. O deväť minút neskôr však zvýraznil zápletku prízemnou strelou Coutinho a na 3:3 vyrovnal z rohu Sakho. Postupové výtrženie na Anfielde napokon dokonal v 91. minúte ďalšou presnou hlavičkou Lovren.

Sparta síce prehrala minulý týždeň na pôde Villarrealu 1:2, napriek tomu si do domácej odvety priniesla prijateľný výsledok a na senzačný postup by jej stačil aj tesný triumf 1:0. Začala však zle, už v 5. minúte unikol obrane "rudých" Bakambu a poslal hostí do vedenia. Český klub, ktorý sa vo štvrťfinále predstavil po 32 rokoch, následne ovládol hru, no za množstvo zahodených šancí pykal. Tesne pred polčasom pridal druhý gól Castillejo a v nadstavenom čase zatĺkol tretí klinec nešťastným "vlastencom" Lafata. Po prestávke zvýraznil trpký výsledok pre Spartu Bakambu, no domáci ešte sympaticky zodvihli hlavy a gólmi Dočkala s Krejčím na konečných 2:4 odvrátili hrozivú prehru.

Šachtar Doneck si z Bragy priniesol triumf 2:1 a už v prvom polčase odvety ho potvrdil. V 25. minúte premenil jedenástku Srna a pred polčasom si vlastný gól dal Ferreira. Dvadsaťtriročný obranca sa napokon stal dvojnásobným nešťastným hrdinom duelu, keď po treťom góle z kopačky Kovalenka poslal štvrťhodinu pred koncom opäť loptu do vlastnej siete. Šachtar zdolal súpera v dvojzápase 6:1 a presvedčivým spôsobom sa prebojoval ďalej.