14.02.2016 17:43 | Šport | Tenis

Majster obratov Martin Kližan! Najskôr prehratý tajbrejk, potom exhibícia a triumf

Famózny obrat aj v treťom zápase v rade! Slovenský tenista Martin Kližan (26) získal na turnaji v Rotterdame svoj štvrtý singlový titul na okruhu ATP, doposiaľ najcennejší kariére. Podujatie v Rotterdame je zaradené medzi 500-ky.

Tak ako štvrťfinále, semifinále aj finálový duel nezačal Kližan dobre. Prvý set prehral za 60 minút s Francúzom Gaelom Monfilsom (29) až v tajbrejku, keď piaty nasadení hráč lepšie podával a po vyrovnanom prvom sete zvládol jednoznačne tajbrejk.

Otvoriť galériu

V druhom sete získal Kližan za stavu 4:3 podanie súpera, čo bol zlomový moment setu. Rodák z Bratislavy predviedol skvelý tenis, hral agresívne, dostával súpera pod tlak a druhý set vyhral za 31 minút 6:3.

Martin Kližan
Zdroj: tasr

Tretí set začal Kližan víťaznou hrou pri podaní Francúza. Následne hru pri vlastnom podaní potvrdil. Keď brejkol vzápätí Monfilsa a zvýšil na 3:0, bolo jasné, že smeruje za svojím štvrtým singlovým titulom na okruhu ATP.

Kližan tak predviedol v Rotterdame tretí obrat po sebe. V sobotu prehrával v semifinále s Francúzom Mahutom po prvom sete 6:7, ale napokon zápas vyhral. V piatok rovnako prehral proti Španielovi Robertovi Bautistovi Agutovi prvý set v tajbrejku 6:7, ale potom ďalšie dva sety vyhral.

"Nemôžem tomu veriť, že sa toto všetko stalo. Po tých mečbaloch, čo som odvracal. Bol to krásny týždeň, cítil som sa tu neuveriteľne skvelo Ďakujem svojmu novému trénerovi Martinovi Hromcovi," povedal po finále v prvom rozhovore priamo na kurte Martin Kližan, ktorý si z prístavného mesta sodnáša prémiu 363.400 dolárov a 500 bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie. V jeho novom vydaní by sa mal posunúť na 27. miesto.