04.10.2015 12:34 | Šport | Futbal

Barcelona bez Messiho negatívne prepisuje históriu: Také trápenie si katalánsky gigant nepamätá!

Futbalisti FC Barcelona nevyužili príležitosť dostať sa priebežne na čelo tabuľky Primera Division, keď v sobotu prehrali na ihrisku FC Sevilla 1:2.

Katalánci doplatili na množstvo nepremenených šancí a zaznamenali druhú prehru v sezóne, keď minulý týždeň nestačili na Celtu Vigo.

Barca síce nastúpila v metropole Andalúzie bez zranených opôr Lionela Messiho a Andreasa Iniestu, napriek tomu mala od úvodu viac z hry. V úvode mal veľké šance Luis Suarez, v 24. minúte Neymar vyvrátil všetky zákony fyziky, keď sa lopta po jeho priamom kope odrazila od žrde a kĺzala sa po celej bránkovej čiare von z brány.
Hostia za svoju nemohúcnosť v zakončení pykali v druhom polčase. Najskôr sa v 52. minúte predral po pravom krídle Gameiro a jeho center umiestnil do siete zľava nabiehajúci Krohn-Dehli. Už o šesť minút si strelec gólu zasekol loptu na ľavom okraji šestnástky, obrancovia Barcelony zostali v pozícii štatistov a Krohn-Dehliho technický pokus pohľadil hlavou do siete Iborra - 2:0. Štvrťhodinu pred koncom ešte znížil z penalty Neymar, ale to bolo zo strany hostí všetko, hoci v závere viackrát ohrozili bránu Sergia Rica. Ten sa blysol viacerými dôležitými zákrokmi a stálo pri ňom aj šťastie, keď hostia trafili konštrukciu brány celkovo päťkrát.

Pre Sevillu to bolo prvé domáce víťazstvo nad Barcou od sezóny 2006/07. Úradujúci víťaz Európskej ligy sa doteraz v domácej súťaži trápil, keď prehral štyri z úvodných piatich zápasov. "Takýto výsledok sme veľmi potrebovali. Navyše má dvojnásobnú cenu, pretože sme zdolali Barcelonu. Verím, že nás to naštartuje k lepším výkonom," vyjadril sa brankár Rico.