27.03.2015 07:11 | Šport | Hokej

Kuriózne vylúčenie Pánika na desať minút: Za toto pykal slovenský útočník

Góly slovenských hokejistov Tomáša Jurča a Tomáš Tatara nestačili Detroitu Red Wings k výhre nad San Jose Sharks vo štvrtkovom zápase zámorskej NHL.

Obaja útočníci sa presadili v prvej tretine, keď Jurčo najskôr znižoval na 1:2 a Tatar o 100 sekúnd neskôr vyrovnal na 2:2. Domáci však duel napokon nezvládli a prehrali 4:6.

Víťazný gól duelu NY Islanders - Los Angeles (2:3) zaznamenal v 56. minúte Anže Kopitar, ktorý po asistencii slovenského obrancu Andreja Sekeru prekonal Jaroslava Haláka v bránke domácich. Halák celkovo zaznamenal 34 úspešných zásahov.

Stretnutie Toronto - Florida (1:4) nedohral v domácom drese Richard Pánik. Slovenský útočník dostal v 55. minúte osobný trest na 10 min za to, že po súboji s krídelníkom hostí Brandonom Pirrim prehodil jeho hokejku smerom do hľadiska.

New York Rangers sa stal prvým tímom, ktorý si s predstihom zabezpečil miestenku v play off. Rozhodlo o tom víťazstvo "jazdcov" v Ottawe 5:1.

Výsledky:

Boston - Anaheim 2:3 pp, Buffalo - Arizona 3:4 pp, Carolina - Pittsburgh 5:2, New York Islanders - Los Angeles 2:3 /za domácich Halák 34 zásahov, za hostí Sekera 0+1/, Washington - New Jersey 3:2 pp, Detroit - San Jose 4:6 (za domácich Tomáš Jurčo 1+0, za domácich Tomáš Tatar 1+0/, Ottawa - New York Rangers 1:5, Tampa Bay - Nashville 2:3, Toronto - Florida 1:4, Winnipeg - Montreal 5:2, Vancouver - Colorado 1:4.