08.03.2015 09:00 | Šport | Futbal

Peter Pekarík dohrával zápas v Stuttgarte podľa plánu B: Maska chránila nos len päť minút!

Išiel do rizika. Peter Pekarík (28) odohral v piatok celý zápas v Stuttgarte. Jeho tím Hertha Berlín aj s jeho výdatnou pomocou uhral v záchrannom súboji cennú remízu 0:0.

Pre slovenského reprezentanta bol duel o to náročnejší, že v ňom nastúpil po zlomenine nosa s maskou na tvári.

O imidž nebezpečného muža s maskou však prišiel už v 5. minúte. „Musel som ju odložiť, pretože mi prekážala,“ priznal obranca Herthy. „Ukázalo sa, že prakticky jeden deň testovania nestačil na to, aby som s ňou zvládol súboje v ťažkom zápase. Najmä pri hlavičkových súbojoch sa mi kĺzala a bránila vo výhľade. Zo začiatku som sa musel vyrovnať aj s dýchacími problémami, pretože vzduch som mohol prijímať len ústami,“ vysvetľoval bývalý hráč Dubnice a Žiliny, ktorému zlomil nos protihráč v zápase s Augsburgom.

S lekárom však mali pripravený aj plán B. Okrem masky mal na operovanom nose kryt, ktorý prelepili špeciálnou náplasťou. „Do prestávky sa mi od potu začala odlepovať, ale cez prestávku to lekár špeciál­nym sprejom dal do poriadku, tak­že držala. S maskou však budem pokračovať v tréningu a predpokladám, že v najbližšom dueli so Schalke ju budem mať na tvári.“

Zápas v Stuttgarte bol pre Herthu najmä previerkou defenzívy. Zvládla ju skvele. Neinkasovala a v závere dokonca mohla vyhrať. Stopercentnú šancu však Nico Schulz nepremenil. „Defenzívu mužstva pochválil aj tréner. S bodom sme spokojní, potrebujeme teraz získavať body v každom zápase. Verím, že sa nám to podarí aj v súboji so Schalke,“ praje si Pekarík.

Brankár bol mimo

Väčšie zdravotné problémy ako Pekarík mal napokon gólman Herthy Thomas Kraft. Po zrážke so súperom bol otrasený. V zápasovom tranze však odchytal takmer celý duel. Až v závere ho po opakovanej zrážke so súperom museli vystriedať. „Keď som sa na neho pozrel, videl som, že má neprítomný pohľad. Bol celkom mimo...“ povedal Pekarík.