Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
10.02.2024 18:12 | Správy | Zahraničné správy

Protesty už aj Rusku: Ľudia sa búria proti nariadeniam! Polícia okamžite zakročila

Na sobotňajších protestoch príbuzných Rusov mobilizovaných do bojov na Ukrajine zadržala polícia v Moskve a Jekaterinburgu niekoľko ľudí. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

V Jekaterinburgu policajti v civile odviedli piatich ľudí, keď kládli kvety k vojenskému pamätníku, uviedla ruská organizácia na ochranu ľudských práv OVD-Info. V Moskve polícia zadržala dvoch novinárov, informoval nezávislý spravodajský web SOTA. Oboch následne prepustili.

Protesty zvolalo hnutie, ktoré založili manželky Rusov bojujúcich na Ukrajine. V siedmich mestách aktivistky k pomníkom padlým vojakom z druhej svetovej vojny položili kvety.

V Moskve sa protestná akcia konala pri pamätníku neznámeho vojaka pri múre Kremľa. Pred pamätníkom sa vytvoril dlhý rad ľudí, mnohí držali červené karafiáty. Na mieste bolo veľa policajtov. Reportér agentúry DPA tiež videl množstvo policajtov neďaleko Červeného námestia. Predtým miestne úrady vydali varovanie pred účasťou na protestoch.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Martin Erat má bronzovú olympijskú medailu z Turína i striebro z MS v Rige.
Foto
Martin Erat reaguje na závažné obvinenia zo zámoria: Jazda pod vplyvom alkoholu? Výmysel!
(ilustračné foto)
Dráma pri Dunajskej Strede: Žena si myslela, že ju prenasleduje expartner! Pravda ale bola ešte horšia
Obvinený atentátnik Juraj Cintula , ktorý strieľal na premiéra Roberta Fica na Okresnom súde v Trenčíne.
Atentát na premiéra Fica: Vyšetrovanie je na konci! Čo povedal advokát?
Tritónia sa v Polynézii používa ako hudobný nástroj.
FotoVáš Tip
Unikátne mušle z celého sveta v banskobystrickom Tihányiovskom kaštieli: Toto sú hviezdy oceánov!
ilustračné foto
Slováci, pripravte sa! Cesty sa zmenia na klzisko: Pozor si dajte najmä v TÝCHTO oblastiach
Kremeľ je pripravený na stretnutie prezidenta Putina s Donaldom Trumpom.
Trump telefonoval s Putinom: Prvé rokovania o KONCI vojny na Ukrajine
Pobrežná stráž zverejnila novú zvukovú nahrávku posledných momentov implózie.
Foto
Desivé POSLEDNÉ okamihy ponorky Titan: NOVÝ zvukový záznam zachytáva moment EXPLÓZIE
Dvojica si ostala aj po rozvode blízka.
Foto
Návrhár Calvin Klein prekvapil: Na prehliadke BEZ svojho priateľa! AHA, kto stál po jeho boku
Na snímke zľava minister zahraničných vecí Českej republiky Jan Lipavský a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (Smer-SD)
Blanár sa stretne s Lipavským: Diskutovať budú aj o vzájomných vzťahoch! AHA, čo tvrdí Pellegrini
Predseda vlády Robert Fico.
Posiela Slovensko plyn na Ukrajinu? Prehovoril premiér: Ostré slová!
(ilustračné foto)
Polícia vyšetruje zarážajúci podvod: O takom niečom ste ešte nepočuli!
Polícia SR
Pátranie po nezvestnom Petrovi († 38) sa skončilo tragicky: Telo muža našli vo vodnej nádrži